Tinder Aynı Mekandaki Kişileri Eşleştirecek

Tinder Mekanlar

Dünyanın en çok kullanılan çöpçatanlık uygulaması Tinder, yeni özelliğiyle birlikte konum temelli eşleştirmelere izin vereceğini açıkladı. Tinder Places adı verilen yeni özellikle birlikte aynı mekânda bulunan kişilerin eşleşmesinin kolaylaşacağı söylendi.

Tinder Mekanlar

Tinder bir süredir konuma odaklanan yeni servisi üzerinde çalıştığının sinyallerini veriyor; ancak bu sistemin nasıl işleyeceğini resmi olarak açıklamıyordu. Bugün itibarıyla yapılan açıklamayla Tinder Places’ın detaylarını aktaran şirket, çöpçatanlık uygulamasını kullananları mutlu edecek detayları gün yüzüne çıkardı. Tinder Places ile birlikte aynı park, restoran, kahve dükkanı veya sinema salonunda bulunan kişilerin birbirlerini görerek, eşleşmelerinin önünün açılacağı ifade edildi.

Benzeri ilgi alanlarına sahip kişileri eşleştirmek için yeni yollar aradıklarını ve ortaya Tinder Places fikrinin çıktığını söyleyen yetkililer, Foursquare’den aldıkları güçle birlikte dünyadaki birçok yeri sisteme işlediklerini ve gideceğiniz birçok noktanın Tinder Places’da yer alacağını ifade ettiler. Buna rağmen hastane, iş yeri, doktorların muayenehaneleri gibi ortak kullanım alanlarının sistem içerisine dâhil edilmeyeceğinin altı çizildi.

Tinder Places Nasıl Kullanılır?

Tinder’a giriş yaptıktan sonra yukarıda göreceğiniz konum işaretine tıklamanız suretiyle, haritada kendi yerinizi görebileceksiniz. Ardından bulunduğunuz mekanı harita üzerinden bulup, “Turn Places On” tuşuna basmak suretiyle o mekanda olduğunuzu kesinleştirebileceksiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra sizinle aynı yerde olan kişileri görme ve eşleşmek için klasik Tinder hareketiyle sağa ya da sola atmaya başlayabileceksiniz. Eğer karşınızdaki kişi de sizi beğendiyse eşleşip, kendi ilgi alanlarınıza daha uygun birini bulabileceksiniz.