Toshiba Kağıdı Silebilen Yazıcısını Tanıttı

Toshiba Kağıdı Silebilen Yazıcısını Tanıttı

En popüler PC ve donanım üreticilerinden Toshiba hafta içerisinde dünyanın ilk doğaya saygılı ve çok fonksiyonlu yazıcı sistemini tanıttı. Toshiba’nın yeni yazıcısı basılı dökümanlardaki tüm yazıları silebiliyor ve böylece yeniden kullanımlarına olanak sağlıyor.

Kağıdı silebilen bu yazıcı sistemi piyasaya sürüldüğünde içerisinde e-STUDIO 306LP MFP ve e-STUDIO RD30 adlı iki farklı donanım bulunduracak. e-STUDIO 306LP baskısı silinebilen özel bir mürekkep kartuşu kullanacağından dolayı bu donanımla bastırılan kağıtlar daha sonra RD30’a sokulduğunda ısı yardımıyla silinebilecekler. RD30 kağıdın tamamen silinip silinmediğini de tarayarak kontrol etme imkanına sahip olacak.

Ayrıca eklenen kağıdın silinebilir olup olmadığını da kontrol edebilen RD30 temizleme işleminden önce dökümanların dijital birer kopyasını da alarak yanlışlıkla gerçekleşebilecek belge ve veri kayıplarının da önüne geçecek.

Özel mürekkebin yanında bio-plastik teknolojisi yardımıyla hazırlanan özel kağıtlara da sahip olacak olan yazıcı, bu kağıtların 5 defaya kadar kullanılmasına olanak sağlayacak. Ürünün Şubat 2013’te öncelikle Japonya’da piyasaya çıkması ve daha sonra dünyada da satışa sunulması bekleniyor.

YORUMLAR