Toshiba, VAIO ve Fujitsu Diğer Markalara Karşı Birleşme Kararı Aldı

Toshiba, VAIO ve Fujitsu Diğer Markalara Karşı Birleşme Kararı Aldı

Bilgisayar üretiminin 3 büyük ismi zirvede olabilmek için güçlerini birleştirme kararı aldı. Bundan sonra Toshiba, VAIO ve Fujitsu ortak bilgisayar üretecek.

Geçtiğimiz yıl Sony bünyesinden ayrılarak yoluna devam eden VAIO, eski başarısını yakalamak için 2 dev firma ile ortak olduğunu açıkladı. Sektörde zorlu günler yaşayan Toshiba, bu firmalardan biri. Öte yandan artık neredeyse adını bile unuttuğumuz Fujitsu, ikinci firma olarak bu anlaşmada yer alıyor. Her 3 firma tarafından da doğrulanan bu habere göre, artık bu 3 isim ortak bilgisayar üreterek zirve yarışından kopmayacak.

Geçtiğimiz yıllarda da böyle bir iddia ortaya atılmış ve VAIO bu haberleri yalanlamıştı. Şimdi ise tekrardan gündeme gelen bu konu resmi olarak onaylandı. Müşterilerine daha iyi hizmet vermek için birleşen firmaların ortak adının ne olacağı, ya da bilgisayarlarda hangisinin adının geçerli olacağı henüz bilinmiyor. Her 3 firmanın da Japon firması olması nedeniyle firmaların ilk hedefi Japonya'da lider olmak. 

Hatırlarsanız,geçtiğimiz yıllarda da NEC ve Lenovo işbirliğine gitmiş ve pazar payındaki hacimlerini bir hayli yükseltmişlerdi. Bu yeni 3'lü ittifakın ilk ürünü merakla bekleniyor.

Lenovo'nun Rekor Yükselişi

Vaio'dan İlk Akıllı Telefon: VA-10J

YORUMLAR