Total War: Rome 2 Duyuruldu

Total War: Rome 2 Duyuruldu

Total War’un devam oyunu SEGA’nın sunduğu bir basın bülteni ile duyuruldu. Dünya tarihinin en bilinen dönemlerinden birisini konu alacak olan Total War’u SEGA alanındaki en iyi oyun olarak duyurdu. Birçok ödüle layık görülen Total War’un Metacritic’ten aldığı %92’lik notu da özel olarak belirtildi. En gerçekçi savaş sinematiğini bünyesinde barındırmak isteyen Total War: Rome 2 en kapsamlı sıra-tabanlı sefer moduna sahip olacak bir yapım.

Yayınlanan bültende oyunun içeriği hakkında az da olsa bilgiye sahip olabiliyoruz. Dünyanın gördüğü en büyük orduya hükmedin, oyunda bizleri çok büyük orduların ve büyük savaşların beklediğini söyleyebiliriz. Oyunda yine bir liderin zafer hikayesine tanık olurken aynı zamanda kişisel sorunlar ile de ilgilenmek zorunda olacağız. Bu kişisel sorunların en başında aile meseleleri geliyor elbette. Dost ve müttefiklerimizle de ilişkilerimiz önemli olacak.

Oyunda nasıl bir karakter olacağınız size bırakılmış, ilerleyişinize göre nasıl bir kişilik olacağınızı siz belirliyorsunuz. Bir imparatorluk mu kuracaksınız? Yoksa Cumhuriyetinizi korumaya mı çalışacaksınız? Yada bir diktatör olup herkesin korkulu rüyası mı olacaksınız? Çok büyük bir Total War’un bizleri beklediği bir gerçek.

Yapımcılar yaptığı açıklamada sadece ayrıntıya odaklanmayı ve en küçük detayı bile oyunculara duygusal bir şekilde aktarmayı planladıklarını söyledi. Dünyada milyonlarca sadık oyuncusu bulunan Total War serisinin yeni oyunu Total War: Rome 2, 2013 yılı içerisinde piyasada olacak.

YORUMLAR