Tumblr Bünyesindeki Sanatçıları Reklam Tasarlamaya Davet Ediyor

Tumblr Bünyesindeki Sanatçıları Reklam Tasarlamaya Davet Ediyor

Muazzam GIF animasyonlarla dolup taşan Tumblr, bünyesindeki  Creatrs Network adı altında yaratıcı bir grup ile beraber, Tumblr'da uzun süredir var olan sanatçıları göreve çağırıyor. Tumblr reklamları için bu grup vasıtasıyla diğer Tumblr üyeleri yeni reklamlar tasarlayacaklar.

Tumblr web sitesinin sürdürülebilirliği için reklam almanın önemini biliyor. Ancak aldığı reklamların tarzlarından sıkılmış durumda. Artık biraz da yaratıcı reklamlar tasarlamanın zamanı geldiğine inanıyor. Bu amaçla kurulan yaratıcı grup Creatrs, diğer Tumblr üyelerini kolları sıvayıp orijinal ve vurucu reklamlar tasarlamaya davet ediyor. 

Tumblr’ın amacı her yerde gördüğümüz sıkıcı, birbirinin aynı reklam banner’ları kullanmak değil. Tumblr'a yakışan, sitenin felsefesini içine sindirmiş, gerçek Tumblr üyelerinin yeteneklerinden faydalanarak farklı reklamlar üretebilmek. 

Tumblr sosyal ağında yüzlerce sanatçı çalışmalarını sergiliyor. Bu sanatçıların içinden oluşan küçük grup Creatrs Tumblr'ın özel etkinliklerini duyurmak için zaten GIF duyurular çalışıyorlardı. Creatrs şimdi biraz daha genişleyerek alacağı destekle Tumblr'ın daha çok duyulmasını hedefliyor. 

Bu girişim ilk defa bir web sitesinin bünyesinde barındırdığı üyelerle ortak bir pazarlama ve reklam kampanyası oluşumu hazırlaması anlamına da geliyor. Reklamlardan para kazanan Tumblr, bünyesinde yeniden yorumlayacağı reklamlarla dijital pazarlamaya belki yeni bir tarz katabilir. 

Facebook, Home Uygulamasına Instagram, Flickr, Pinterest ve Tumblr'ıEkledi

Tumblr'a Yeni Özellikler Eklendi

Tumblr'ın Mobil Uygulamaları Güncellendi

YORUMLAR