Tumblr Canlı Yayın Video Servisini Açtı

Tumblr Canlı Yayın Video Servisini Açtı

Yaklaşık 550 milyon kullanıcısı olan blog platformu Tumblr Twitter’ın Periscope’una, Amazon’un Twitch’ine ve Facebook’un Live’ına karşı kendi video platformunu hizmete aldı.

Dün geceden itibaren başlayan Tumblr Video Servisi ilk canşlı yayınını Mars’ın yüzeyinden gönderilen bir yayınla gerçekleştirdi. Diğer bir yayın ise Harlem Globetrotter basketbol takımından küçük bir odada nasıl basketbol oynanır belgeseli oldu. Tumblr video servisini yayına alırken kendi web sitesinden başka bir yerde her hangi bir duyuru yayınlamadı. Kendi kitlesine yönelik bu sade duyurunun sosyal platformu için yeterli olacağını düşünmüş olmalı. Tumblr henüz detaylı olarak video yayın sayfası hakkında resmi bir açıklamada bulunmamakta ısrar ediyor.

Tumblr video yayınlarının daha çok viral olabilecek içeriklerden oluşacağı tahmin ediliyor. Şimdilik çok fazla bir hareket olmayan Tumblr’ın canlı video yayınlarına bu linkten ulaşabiliyorsunuz.

Ancak rekabet olan yerde bereket de vardır kıstasından yola çıkacak olursak oldukça farklı bir blog platformu olan Tumblr’ın videolarının zaman içinde hızla çeşitleneceğini ve ilgi çekeceğini düşünmek yanlış olmaz. 

YORUMLAR