Türkiye'deki Gençlerin Hayali ASELSAN'da Çalışmak

ASELSAN üniversim

Son zamanlarda yaptığı yatırımlarla hızlı bir büyüme içerisine giren ülkemizin savunma sanayi devi ASELSAN, Türkiye’de yaşayan gençlerin hayali oldu. Universum tarafından yapılan araştırmada, üniversite öğrencilerinin büyük kısmının okullarını bitirdikten sonra ASELSAN bünyesine görev almak istedikleri ortaya çıktı.

Universim 2018 Türkiye’nin Öğrenci ve Çalışan Y Kuşağı İçin En Çekici İşverenler Araştırması sonucu yakın zaman önce yayınlandı. Universim’in 61 ülkede, 1.8 milyon gençle yaptığı En Çekici İşveren başlıklı araştırmanın Türkiye ayağının altıncı yılında yine beklendik sonuçlar çıktı. 46 üniversiteden 41 bin 117 öğrenci ve ortalama üç yıldır iş hayatında olan 13 bin 116 genç profesyonelle yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilerle detaylı bir rapor hazırlandı.

Harvard Business Review Türkiye isimli derginin eylül sayısında yayınlanan raporda Türkiye’deki gençlerin mühendislik/IT alanında en çok çalışmak istedikleri şirketin ASELSAN olduğu belirtildi. Savunma sanayi şirketi, geçtiğimiz sene de aynı araştırmada birinci sıraya oturmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün şunları söyledi: “Türkiye’nin en çok çalışılmak istenen şirketi olmak gurur verici ama aynı zamanda bu onurun getirdiği bir sorumluluk var. Sadece Türkiye’nin en parlak gençlerini ASELSAN’a çekmek değil, aynı zamanda onların aşkla sorumlulukla çalışacağı bir iklim yaratmak, sorumluluk hissettirmek ve her ASELSAN çalışanının, bu kültürün önemli bir mimarı olduğunun farkında olmasını sağlamak önceliklerimiz arasındadır. ASELSAN’da olmaktan gurur ve mutluluk duyan çalışanlarımız en güvenilir marka elçilerimizdir. İnsanı kaynak olarak görmekten ziyade bir kıymet olarak görüyor ve tüm çalışanlarımıza kıymetli oldukları duygusunu yerleştirmeye çalışıyoruz”

YORUMLAR