Türkiye E-Spor Federasyonu, Zula'nın Yapımcısı ile Protokol İmzaladı!

Türkiye E Spor Federasyonu

Yüzde yüz türk yapımı Zula'nın yapımcısı InGame Group, bugün imzalanan protokol ile Türkiye E-Spor Federasyonuyla iş birliği yapacağını açıkladı. İstanbul'da yapılan imza törenine Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir, InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp ve davetlilerin katılımı ile gerçekleşti. İmza töreni sonrası yapılan konuşmalarda " Türkiye'yi e-spor alanında geleceğe taşıması hedefiyle yapılan iş birliği protokolünün 4 ana kapsamdan oluşacağı belirtildi. Zula'nın 2019 Ocak ayında gerçekleşecek Zula Türkiye Kupası'nın artık "TESFED Zula Türkiye Kupası" ismiyle oynanacağı ve kupada yarışacak tüm oyuncuların TESFED E-spor lisansı alacağı " belirtildi.

Türkiye E-Spor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir, Protokolün hayırlı olması dileğiyle konuşmasına başladı ve 2018 Nisan ayında Türkiye E-Spor Federasyonu'nun kurulduğunu hatırlatarak, "E-Spor 2000'li yıllardan itibaren dünyanın gündeminde, son 4-5 yılda Türkiye'de bu farkındalık artmış durumda. Devletimiz de öncü oldu. Hala 'e-spor, bir spor mudur?' sorularının olduğu dünyada, devlet nezdinde buna adım atılması çok önemlidir. Türkiye'nin E-Sporda öncü olması adına, dünya çapında büyük bir başarı kazanmış olan yüzde yüz yerli oyun Zula ile yaptığımız iş birliği bu anlamda çok değerli. Dünyada 51. ülke federasyonu olarak başvurumuzu yaptık. Devlet tarafından tanınan federasyon olarak ise ilkler arasındayız." diyerek ekledi.

Non-Stop Zula Tesisinin Açılışı Yapılacak!

InGame Group Kurucu Ortağı Genco Alp imzaların ardından yaptığı açıklamada; "Zula, bugün 11 farklı dilde, 100'den farklı ülkede, 20 milyonun oynadığı bir dev haline geldi. Türk oyun severlerin gönlünde taht kurdu. Büyümeye de devam ediyor. Zula'nın Türkiye'den çıkan uluslararası bir e-spor oyunu olması için gece gündüz çalışıyoruz. E-spor'un gelişmesi için en önemli konulardan biri tesisleşme. Önümüzdeki hafta Türkiye'de non-stop Zula tesisinin açılışını yapacağız. İçinde profesyonel idman odalarının olduğu, yaklaşık 2000 kapasiteli bir ana sahnesi olan, eğitim konularının ele alınacağı bir tesis. Çok heyecanlıyız. Oyun severlerle profesyonel e-spor oyuncularının gelişimiyle ilgili aktiviteler geliştireceğiz. Türk sporcuların burada yetişmesi bizim için çok önemli." dedi.

Sizler yapılan protokol hakkında ne düşünüyorusunuz? Gelecekte Zula oyunu nasıl bir hal alır? Görüşlerinizi yorumlarda bahsetmeyi unutmayın!