Türkiye'de Bitcoin ile Ev Satışı Başlıyor

Türkiye'de Bitcoin ile Ev Satışı Başlıyor

Tüm Dünya’da her geçen gün yaygınlaşan Bitcoin için ülkemizde de önemli bir adım atıldı ve ilk kez ev satışında kullanılabileceği duyuruldu.

Ankara’da hayata geçen MiaVita Beytepe projesinin 114 konutu Bitcoin ile satışa açılıyor. 5 bin metrekarelik arazi üzerine kurulan proje, tek kuleden oluşuyor.

Kripto para ile ilgilenenlerin, kazançlarını değerlendirebilmesi açısından büyük önem taşıyan projenin yönetim firması sahibi Erdal Daldaban, “Dijital paranın artık küresel ekonomi için göz ardı edilemeyecek bir unsur haline geldiğini düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Ödeme ve transfer işlemlerini daha güvenli ve hızlı hale getiren Bitcoin için, “Herhangi bir Merkez Bankası’na bağlı olmadığı için konvansiyonel para birimlerini kontrol eden para politikacılarından bağımsız ve kendi mecrasında hareket etmektedir.” yorumunda bulundu. Milyarlarca dolar değerindeki coinlerin küçük bir hafıza kartında taşınılabileceğine dikkat çeken Daldaban, “Bu işlemin nakit parayla yapılması hayli zorken, internet çağında bu gelişmeyi ilk defa uygulamak bizim için çok keyif verici.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR