Türkiye'de Şu Anda Saat Kaç? Otomatik Geri Alınan Saatlerinizi Düzeltin

Türkiye'de Şu Anda Saat Kaç? Otomatik Geri Alınan Saatlerinizi Düzeltin

Türkiye’de kış saati uygulamasının ertelenmesi nedeniyle bilgisayar ve cep telefonlarının saatleri otomatik olarak geri alındığından yanlış bilgilendirmeye neden olabiliyor.

Peki, şu anda Türkiye’de saat kaç? Resmi ulusal saatimiz şu an itibariyle küresel dengeyi takip etmeyecek. Türkiye’de 1 Kasım Genel Seçim’i nedeniyle saatlerin 25 Eylül 2015 tarihi yerine 8 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştı. Bu karar nedeniyle daha önceden küresel olarak programlanan tüm elektronik cihazlar ve cep telefonları saatleri 25 Ekim 2015 tarihinde otomatik olarak geri aldı. Ancak ülkemizde bu durum kullanıcılarda küçük bir karmaşa yaratabilir ve hatalı bilgilendirme nedeniyle sıkıntılar yaşayabilirler.

Saatleri ne zaman geri alacağız?

Türkiye’de kış saati uygulaması nedeniyle saatlerin geri alınması 25 Ekim 2015 tarihinden 8 Kasım 2015 tarihine ertelendi, yani saatlerde herhangi bir değişiklik yapılmayacak. Bu kararın bu kadar ileri ötelenmesinde nasıl bir mantık güdüldüğünü söylemek ise zor. Oysa bugün saatler geri alınmış olsaydı, Genel Seçim tarihine kadar ülke metabolizması zaten buna alışacaktı. Oysa bugün sabah ise pek çok vatandaş, cep telefonlarının saatleri otomatik olarak 1 saat geri alması nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadı. Özellikle bazı otobüs duraklarında yoğunluk oldu, vatandaşların gidecekleri yerlere geç kaldıkları görüldü.

YORUMLAR