Türkler Instagram'a Modül Yazdı, Sosyal Medyanın Rengi Değişti

Türkler Instagram'a Modül Yazdı, Sosyal Medyanın Rengi Değişti

Türk girişimcilerin Instagram için hazırladıkları bir web modülü, sosyal medyada ticarete yönelik kulvarda kendine yer arıyor.

Türk yazılım firması APG Tasarım ve Bilgi Teknolojileri şirketinin Instagram için geliştirdiği web modülü, her gün milyonlarca fotoğrafın paylaşıldığı sosyal ağa yeni bir özellik daha getiriyor. Geliştirilen eklentiyle artık çevrimiçi olmayan bilgisayarlar üzerinden de fotoğraf paylaşmak mümkün olacak. Bunu yapmak için kullanıcılar bilgisayarlarına çeşitli programları yüklemek zorunda da kalmayacaklar.

Yeni eklentinin geliştiricisi İsmail Sait Alpagu eklentiyi, ‘Growsta.com ile sisteme yükleyeceğiniz fotoğraflarınızı zamanlayarak istediğiniz tarihte Instagram'a yüklenmesini sağlayabiliyorsunuz. Dilerseniz yirmi dakika sonra, dilerseniz de evlilik yıl dönümünüzde paylaşılması için fotoğrafınızı önceden yükleyip takviminize ekleyebiliyorsunuz’ şeklinde özetliyor.

Fotoğrafların herkesin aktif olduğu zamanlarda paylaşılıyor olmasının takipçi sayısını hızlıca artıracağına dikkat çeken Alpagu, "Şu ana dek test amaçlı çalıştırdığımız sistemimizi kullanan markaların Instagram hesaplarındaki takipçi sayısı üç ayda ortalama yüzde 350, beğeni sayıları ise yüzde 470 arttı. Uygulamamız ile toplam kazandırdığımız takipçi sayısı aylık 100 bini geçtikten sonra herkese açmaya karar verdik" dedi.

Sistemi Growsta.com’dan inceleyebilirsiniz.

Tamindir'i Artık Instagram'dan da Takip Edebilirsiniz

 Facebook Messenger'a Yeni Özellikler Eklendi

Gençler Sosyal Ağların Kralı Olarak YouTube'u Seçti

YORUMLAR