Twitter 140 Karakter Limitini Daha Verimli Kullanmanın Yolunu Buldu

Twitter 140 Karakter Limitini Daha Verimli Kullanmanın Yolunu Buldu

Twitter sevilen bir sosyal mecra ancak "140 karakter limiti olmasa daha iyi olurdu" diyenler de az değil. Twitter resimleri ve linkleri 140 karakter limitine dahil etmemeye çalışacak.

Twitter mikro blog alanına yazılan her bir harfin faturasını 140 karaktere kesiyordu. Bundan kullanıcılar da oldukça şikayet ediyorlardı. Bu yüzden bir resim ya da link kullanıldığında linkin tükettiği harf kotasından dolayı geriye yazacak pek bir şey kalmıyordu. Linkler kısaltılsa bile Twitter’da 23 karakter yine de kayboluyordu. Özellikle önemli gösteri veya sosyal olaylarda kullanılan resimler ve özel linkler karakter kotasını doldurduğu için bir ileti yazmak mümkün olamıyordu.

Bloomberg’de yayınlanan bir habere göre Twitter bu 140 karakter kotasını biraz daha yumuşatacak. Link taşıyan karakterler 140 karakter kotasına dahil edilmeyecek. Herhangi bir link kullanıldıktan sonra kullanıcıların tam 140 karakter yazı yazabilecek kotası sabit kalacak. Durum böyle olunca üst üste birçok link kullanmak mümkün olabilir mi henüz bir açıklık kazanmadı. Habere göre Twitter bu yeniliği iki hafta içerisinde yapabilir.

YORUMLAR