Twitter Artık Doğum Günümüzü de Kutlayacak

Twitter Artık Doğum Günümüzü de Kutlayacak

Twitter sosyal ağların en popüler hizmeti olan “doğum günü” kutlama mesajları yollamaya başlayacak.Artık Twitter’da takipçilerimzle beraber doğum günümüzü de kutlayabileceğiz.

Twitter’a doğum gününüzü kaydederseniz artık doğum günü kutlama mesajları alabileceksiniz. Bu uygulama etkinliği tamamen kullanıcıların tercihine kalıyor. Doğum gününüzü girmediğiniz takdirde Twitter sizi çok da umursamayacak.

Doğum günlerini artık Twitter üzerinden kutlamak biraz şatafatlı olacağa benziyor. Diğer takipçilerinizle beraber renkli balonlar ve animasyonlarla sosyal ağ partisi düzenleyebileceksiniz. Doğum günüzü Twitter’a kaydederken bunu kullanıcılarınızla paylaşıp paylaşmamak tamamen size kalmış. Eğer paylaşırsanız eğlenceli Twitter animasyonları eşliğinde tüm takipçilerinize bir yaş daha yaşlandığınızı haber verebilirsiniz.

Twitter bu uygulamayı sosyal ağlarda yerini sağlamlaştırarak kullanıcılarının ilgisini artırmak için yapıyor. Twitter doğum günün kutlayan kullanıcılara o güne özel iletiler ve reklamlar da gösterecek. Twitter bu tür bir uygulamanın dijital depresyon yaşayan kullanıcılarını biraz olsun neşelendireceğini düşünerek başlatacağını açıkladı. Twitter veri tabanında bulunan tüm kullanıcılar bu özellikten faydalanabilecekler. 

Twitter'da DM Virüsü Alarmı! Linklere Sakın Tıklamayın!

Twitter'dan Şimşek Gibi Bir Proje: Twitter Lightning

YORUMLAR