Twitter'dan Ayrılan Çalışan Son Golünü Trump'a Attı!

Twitter'dan Ayrılan Çalışan Golü Trump'a Attı!

Eğer Amerikan başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabını takipteyseniz ve kendisinden garip bir şekilde birkaç gündür ses çıkmadığını fark ettiyseniz bu durumun Donald Trump'un sıradışı kişiliğinden daha ilginç bir nedeni olduğunu bilmenizde fayda var.

Geçtiğimiz günlerde Donald J. Trump'ın Twitter hesabı gizemli bir şekilde kapalıydı ve Twitter, böyle bir hesabın bulunmadığı mesajını paylaşıyordu. Bu durumun ilk başta teknik bir problem olduğu ya da Doanld Trump'ın radikal bir karar alarak sosyal medya iletişimini sonlandırdığı düşünülmüştü. Fakat olayın arkasındaki sır perdesi birkaç günün ardından ortaya çıktı. Twitter, konu hakkında resmi bir açıklama yaparak Donald Trump'ın Twitter'da susturulmasının nedenini ortaya çıkardı.

Twitter tarafından paylaşılan bilgilere göre, Twitter'da son iş gününü yaşayan bir çalışan, işten ayrılmadan önce son golünü atmak amacıyla Donald Trump'ın Twitter hesabını sildi ve bu durumu kimseye anlatmadan işinden ayrıldı. Twitter müşteri hizmetleri ekibindeki bu çalışanın eylemi, yurt dışında büyük ses getirdi ve birçok ünlü medya kuruluşu ve Twitter kullanıcısı bu isimsiz kahramanı tebrik mesajlarına boğdu. Bu kaynaklardan biri olan Mashable'ın paylaştığı Twitter mesajı şu şekildeydi:

"Kimsin sen, gizemli kahraman? Amerika sana teşekkür etmek istiyor. "

Amerikan vatandaşlarının isimsiz kahramanına karşı Donald Trump'ın nasıl bir tavır takınacağı merak konusu. Olayın kahramanının ise şu an Thug Life gözlüklerini takıp keyifle sigarasını tüttürdüğünü söyleyebiliriz.

YORUMLAR