Twitter, Direkt Mesajları Filtrelemeye Başladı

Twitter, Direkt Mesajları Filtrelemeye Başladı

Twitter, Direkt Mesaj (DM) üzerinden iletişim kurmayı seven kullanıcıları sevindirecek yeni filtreleme özelliğini sundu. Bugünden itibaren kullanıcıların takip etmedikleri kişilerden aldıkları DM’ler ayrı bir sekmede görünecek. Yenilenen Direkt Mesaj, tüm platformlarda kullanılabilir olacak.

Gün geçmiyor ki bir sosyal ağda hali hazırda olan, kullandığımız bir özelliğin aynısı başka bir sosyal ağda görmeyelim. Bu sefer Facebook Messenger’da uzun süredir var olan mesaj filtreleme özelliği Twitter’a geldi.

Yeni güncellemeyle Twitter’da da artık DM’ler tek bir kutuda toplanmayacak ve kişinin öncelikle onayına sunulacak. Yenilenen Direkt Mesajlar kutusunda İstekler bölümü yer alıyor. Kullanıcı kabul etmesi halinde ilgili mesaj gelen kutusuna taşınacak. Silmesi durumunda o kişinin gelecekte de direkt mesaj göndermesini engelleme durumunu oluşturmayacak. Bunun için hesap engelleme veya sohbeti bildirme seçenekleri sunuluyor. Ek olarak medya içeren direkt mesajlar alıcı kabul edene dek görünür olmayacak.

Direkt Mesaj sistemini herkese açık yapan kullanıcıların hoşuna gidecek yeni özellik, iOS ve Android platformunun yanı sıra masaüstü sürümde sunulacak.

Twitter, Reklam Anlayışına Yeni Bir Boyut Getiriyor

YORUMLAR