Elon Musk ve Apple Dahil Pek Çok Twitter Hesabı Hacklendi! Bitcoin Dolandırıcılığı Yapılıyor!

Ünlülerin Twitter hesapları hacklendi. Çalınan hesaplardan Bitcoin dolandırıcılığı yapılıyor. Tüm Detaylar haberimizde.

twitter-hesaplari-hacklendi-bitcoin-dolandiriciligi-yapiliyor

Apple, Elon Musk ve Bill Gates dahil olmak üzere Twitter'da pek çok hesap hacklendi. Hacklenen hesaplardan Bitcoin dolandırıcılığı yapılmaya başlandı. Twitter'da çok büyük bir güvenlik açığı olduğu ve hesapların bundan dolayı hacklendiği söylenmekte. İşte detaylar!

Ünlü Twitter Hesapları Hackleniyor! Bitcoin Dolandırıcılığına Dikkat

Kripto para borsası Binance'ın resmi Twitter hesabının hacklenmesinin ardından diğer ünlü hesaplar da hacklenmeye başladı. Şu anda Apple dahil ünlü Twitter hesapları hacklendi. Amazon CEO'su Jeff Bezos'un da hesabı hacklendi.

Ünlü Twitter Hesapları Hackleniyor! Bitcoin Dolandırıcılığına Dikkat

Ünlü Twitter Hesapları Hackleniyor! Bitcoin Dolandırıcılığına Dikkat2

unlu-twitter-hesaplari-hackleniyor-bitcoin-dolandiriciligina-dikkat3

Twitter tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Çalınan hesaplar üzerinden 100.000 Dolar'dan fazla bitcoin çalındığı iddia ediliyor.

Hacklenen başlıca Twitter hesapları şu şekilde:

  • Elon Musk
  • Bill Gates
  • Apple
  • Bitcoin
  • Ripple
  • Uber
  • Jeff Bezos
  • Barack Obama
  • Joe Biden
  • Kanye West

Hacklenen hesaplar üzerinden Bitcoin isteniyor. Kesinlikle istenenleri yapmayın! Twitter'da büyük bir güvenlik açığı olduğu yönünde iddialar bulunuyor. Hesapların nasıl hacklendiği bilinmiyor. Yine iddialara göre hackerların Twitter çalışanlarından birinin yönetici hesabına sızdığı konuşuluyor.

Twitter Hacklenen Hesaplar Hakkında Açıklama Yaptı

Twitter'dan yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi:

"Twitter'daki hesapları etkileyen bir güvenlik olayının farkındayız. Soruşturmak ve düzeltmek için adımlar atıyoruz. Herkesi kısa süre içinde güncelleyeceğiz."

Güncelleme 16.07.2020 08:00

Twitter tarafından yeni bir açıklama daha yapıldı. Açıklama da şu cümlelere yer verildi:

- Olayın farkına vardığımızda, etkilenen hesapları hemen kilitledik ve saldırganların gönderdiği Tweet'leri kaldırdık.

- Ayrıca, tüm doğrulanmış hesaplar gibi (güvenliği ihlal edildiğine dair kanıt bulunmayanlar da dahil olmak üzere) çok daha büyük bir hesap grubu için kullanımı sınırladık, ancak bunu tam olarak araştırmaya devam ediyoruz.

- Bu yıkıcıydı, ancak riski azaltmak için önemli bir adımdı. Çoğu özellil geri yüklendi, ancak başka işlemler de yapabiliriz. Sizleri bilgilendireceğiz.

- Güvenliği ihlal edilmiş hesapları kilitledik ve yalnızca güvenli bir şekilde yapabileceğimizden emin olduğumuzda orijinal hesap sahibine erişim için hesabı iade edeceğiz.

-  Dahili olarak, araştırmamız devam ederken dahili sistemlere ve araçlara erişimi sınırlamak için önemli adımlar attık. Araştırmamız devam ederken daha fazla güncelleme gelecek.

YORUMLAR