Twitter Medya İçeriklerini Bugünden İtibaren 140 Karaktere Dahil Etmiyor

Twitter Medya İçeriklerini Bugünden İtibaren 140 Karaktere Dahil Etmiyor

Twitter'ın ortaya çıktığı günden bu yana kullandığı 140 karakter sınırının genişletileceğini daha önce sizlere söylemiştik. Bir süre önce karakter sınırında yapılacak esnekliğe dair açıklama yapılan özellik nihayet aktif oldu. Artık videolar, fotoğraflar, GIF'ler, anketler ve alıntılar 140 karakterden sayılmıyor.

Twitter ilk açıldığında kullanıcılar sadece 140 karakter uzunluğunda yazılar yazabiliyorlardı. Sosyal medyada yaşanan trend değişikliklerine ayak uyduran Twitter, site üzerinde değişiklikler de yapmıştı. Son yapılan değişikliklerle birlikte gif desteğini de kullanıcılarına sunan site, kullanıcıları epey rahatlatacak bir yeniliğe daha imza attı. Bildiğiniz gibi Twitter üzerinden resim, video ya da GIF paylaştığınız zaman, bu içerikler 140 karakter sınırı içerisinde sayılıyor ve üzerine yazmak istediğiniz yazının uzunluğu düşüyordu. Yeni gelen güncellemeyle birlikte artık bu paylaşımlar 140 karakterden sayılmayacak.

Uzun zamandır beklediğimiz özelliğe sonunda kavuştuk. Twitter'ın ilerleyen zamanlardaki hamleleri neler olacak takipte olacağız.

Twitter'ı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz:

Twitter Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır?

Twitter IŞİD Suç Ortaklığı Davasında Karar Açıklandı

YORUMLAR