Twitter Redhack'i Sansürledi!

Twitter Redhack'i Sansürledi!

Ülkemizde gerçekleştirdiği hackleme eylemleri ile gündemde olan RedHack'ın resmi Twitter hesabı Twitter tarafından sansürlendi. Hacker grubunun @TheRedHack adlı Twitter hesabına Türkiye'den erişimi önleyen Twitter üzerinden hesaba girilmeye çalışıldığında kullanıcılar şu mesajla karşılaşmakta:

"@TheRedHack gizlendi
Bu hesap şu ülkelerde gizlenmiştir: Turkey"

Hesaba şu an normal yollarla erişim olmasa da VPN servislerini kullanarak RedHack'in Twitter hesabına erişilebiliyor ve iletiler okunabiliyor.

RedHack İngilizce olarak mesajlarını paylaştığı diğer resmi Twitter hesabında ise klonuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

"Bizim ana hesabımız @TheRedHack Türkiye'de erişime kapatıldı. @Twitter Türk hükümetine boyun eğdi."

RedHack Türk takipçilerini bu sansür karşısında yine kendisine ait olan @RedHack_EN gibi yan hesapları takip etmeye davet ediyor.

Twitter tarafından uygulanan sansür nitelik olarak çok da anlamlı olan bir sansür değil. Özellikle Twitter ve YouTube yasaklandığı dönemde bu sitelerin ülkemizde tamamen erişime kapatılmasının ardından Türk internet kullanıcıları engelli sitelere erişim yapma konusunda adeta uzmanlaşmıştı. Kullanıcılar VPN servislerini kullanarak ve DNS değiştirerek yasaklı sitelere girebiliyorlardı. RedHack'in resmi Twitter hesabına da aynı şekilde erişim yapabilmek mümkün. Eğer engelli sitelere erişim yapmakta kullanabileceğiniz pratik çözümler arıyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz:
Engelli Sitelere Giriş Programları

YORUMLAR