Twitter, Yer İşaretleri Özelliğini Duyurdu! Yer İşaretleri Nedir?

Twitter, 'Yer İşaretleri' Özelliğini Duyurdu! Yer İşaretleri Nedir

Twitter akışınızdaki tüm içeriği okumak için yeteri kadar zamanınız yoksa, Twitter'ın Bookmarks (Yer İşaretleri) özelliği bu sorununuza çare olabilir. Sosyal medya devi, uzun bir süredir test edilen özelliğini, nihayet iOS ve Android başta olmak üzere diğer mobil platformlarda kullanıma sundu. 

Twitter, kullanıcıların en büyük arzularından birini nihayet hayata geçirdi. Yer İşaretleri özelliği sayesinde, zamanla adeta çorbaya dönen akışınızda kaybolmayacaksınız. Kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artıracak bu özellik, tweetlerin ayıklanmasını ve daha sonra okumak için kaydedilmesini sağlıyor.

Twitter'ın Yer İşaretleri Özelliği Ne İşe Yarıyor?

Facebook ve Instagram'daki 'Gönderiyi kaydet' özelliği ile aynı mantıkta çalışan Yer İşaretleri, takip ettiğiniz kişilerin tweetlerini paylaşmanızı da kolaylaştıracak.

Örneğin; bir tweet gördünüz ve onu kaybetmek istemiyorsunuz. Söz konusu tweet'i beğenme zorunluluğu olmadan onu Yer İşaretleri sekmesine kolayca ekleyebileceksiniz. Ayrıca yorum, retweet ve beğen butonlarının yanına eklenen açılır menü ile, bu tweeti istediğiniz birisine direkt mesaj gönderebilir veya başka platformlarda paylaşabilirsiniz.

 

 

Twitter'ın geçtiğimiz yılın Ekim ayından beri üzerinde çalıştığı Yer İşaretleri, kullanıcılar tarafından en çok talep edilen özelliklerden bir tanesiydi. Tweetleri kaydetmek için Pocket gibi üçüncü parti uygulamalara başvurmak zorunda kalan kullanıcılar, artık Twitter uygulamasının içinden istedikleri paylaşımı rahatlıkla kaydedebilecekler. 

Twitter'ın Yer İşaretleri özelliğini sevdiniz mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. 

YORUMLAR