Twitter'da Artık Sinirleriniz Bozulmayacak

Twitter'da Artık Sinirleriniz Bozulmayacak

Dünya çapında en çok kullanılan sosyal medya servislerinden olan Twitter kullanıcıların oldukça hoşuna gidecek yeni özelliğini hizmete açtı. Bilindiği üzere Twitter'da bir kullanıcı bizi iletileriyle rahatsız ettiğinde şimdiye kadar o kullanıcıyı engelleme seçeneğiyle durdurabiliyorduk. Fakat bu özellik arkadaş çevremizde olan fakat tamamen engellemek istemediğimiz kullancılar söz konusu olduğunda bir anlam ifade etmiyordu. İşte bu ihtiyacı tespit eden Twitter, Twitter takipçilerinizin arasında yer alan kişileri geçici olarak susturma özelliğini hizmete açtı. 

Bu özellik özellikle severek takip ettiğiniz diziler için spoiler önleme imkanı verecek. Eğer bu tür dizileri yayınlanma tarihinden sonra hemen izleyemiyor ve bir süre geçtikten sonra izliyorsanız Twitter takipçilerinizin dizi ile ilgili olarak yaptığı paylaşımlar sizi rahatsız edebiliyorlar. İzlemediğiniz bir bölümün sonunda neler olup bittiğini istemeden de olsa öğrenmek hiç de hoşunuza gidecek bir durum değil. İşte bu gibi durumlarda yeni özellikten faydalanabiliyorsunuz ve takip ettiğiniz kişilerin iletilerini geçici olarak susturabiliyorsunuz.

Özelliği kullanmak ise oldukça basit. Tek yapmanız gereken takip ettiğiniz ve susturmak istediğiniz kişinin herhangi bir iletisinin altındaki "Daha fazla" seçeneğine tıklamak ve açılan menüden "XXX adlı kişiyi sustur" seçeneğini seçmek.

SnapChat'e Görüntülü Konuşma ve Mesajlaşma Özellikleri Eklendi

YORUMLAR