Twitter'da Snapchat'ten Bir Özellik Çaldı: QR Kod

Twitter'da Snapchat'ten Bir Özellik Çaldı: QR Kod

Son zamanlarda sosyal medya mecraları birbirlerinin özelliklerine adeta göz dikti. Önce Instagram Hikayeler ile Snapchat'in çekirdek özellikleri çalındı, şimdi de Twitter daha önce Snapchat'te bulunan QR kod tarama özelliğini devreye soktu. Bu durumda olan yine Snapchat'e oldu.

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından Twitter, dün getirdiği güncellemesinde QR kodlarını tarayarak diğer kullanıcıları takip etmenize olanak tanıyan yeni bir özelliği ekosistemine dahil etti. Tıpkı Snapchat'te bulunan özellik gibi, başka bir kullanıcının kodunu taramak için uygulama içi kamerayı kullanarak faydalanabiliyorsunuz.

QR kod özelliği , Twitter'ın iOS ve Android uygulamalarının en son sürümünde yayınlandı. Her iki işletim sisteminde de, kendi kodunuzu profilinizin Ayarlar bölümünden bulabilirsiniz. iOS işletim sisteminde profilinizde Ayarlar menüsüne gidip "QR Kodu" na dokunmanız gerekecek. Android işletim sisteminde ise QR kodları, elinizi sola doğru kaydırdığınızda açılan menünün altında yer alıyor. Ayrıca başkasının kodunu taramak isterseniz, aşağıdaki "QR kod tarayıcısına da" geçiş yapabilirsiniz.

Twitter'a gelen bu özellik bir konuda Snapchat'ten ayrılıyor. Snapchat'te QR kodumuzu istediğimiz gibi özelleştirebilirken, Twitter'da bunu yapamıyoruz. Sadece her yeni kod tarayacağımızda renk değişiyor. Açıkçası özellik pek kullanışlı olmuş diyemeyeceğim ve şuan için biraz karmaşık. Ama bazı kullanıcıların yeni takipçiler edinebilmesi için ilerleyen dönemde iyi bir yol olabilir. 

Twitter Android Güncellemesi ile 3D Touch Sürprizi

Facebook, Twitter ve YouTube'a Erişim Engellendi

YORUMLAR