Twitter'dan #weloveErdoğan Etiketiyle İlgili Açıklama Geldi!

Twitter'dan #weloveErdoğan Etiketiyle İlgili Açıklama Geldi!

Popüler sosyal medya ağlarından Twitter'ın TT (Trend Konular) kısmından "We Love Erdogan" etiketinin kaldırılması sonucu gelen tepkilere Twitter'dan açıklama geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Twitter'daki sevenleri tarafından oluşturulan ve "Erdoğan'ı Seviyoruz" anlamına gelen #weloveErdoğan etiketi Trend Topic adı verilen listede zirveye ulaşmasının ardından kaldırılması üzerine siyasiler ve vatandaşlardan büyük tepki geldi. Gelen tepkilere Twitter yönetimi "Türkçe" açıklama yaptı.

İşte Twitter'ın #weloveErdogan açıklaması

TT listesini tweet hızını ölçen algoritmayla yapıyoruz:  Twitter resmi duyurularını yaptığı "Policy" hesabında, trend konular listesinin tweet hızını ölçen özel bir algoritmayla yapıldığını ve weloveErdoğan etiketine yazılan iletilerin önemli bir kısmının robot hesaplardan atılan spam iletiler olduğu için etiketin kaldırıldıdığını ifade etti.

Konuya siyasilerden ve Twitter kullanıcılardan olumlu-olumsuz pekçok yorum yapıldı. Bilindiği üzere tek bir merkezden zararlı uygulamalar sayesinde hesapları yönetebilen servisler aynı anda binlerce hesaptan Tweet gönderip, Trend Topic listesini şekillendirebiliyor. 

Twitter 10 Yaşına Bastı, İşte Hakkında Merak Edebilecekleriniz

YORUMLAR