Uber, 500 Milyon Dolarlık Yatırımla Kendi Haritasını Geliştirecek

Uber, 500 Milyon Dolarlık Yatırımla Kendi Haritasını Geliştirecek

Kişiye özel araç ve seyahat imkanı sunan Uber, Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkede hizmet vermeye devam ediyor. Uber şirketi artık tamamıyla bağımsız olmak için hizmet verdiği ülkelerde kendi haritasını geliştirecek.

Uber'in özel araçlarını kullanan şoförler gitmek istedikleri konumu navigasyon sayesinde ulaşıyorlar. Genellikle Google'ın haritalar servisini kullanan şoförler, eğer her şey yolunda giderse artık Uber'in haritasını kullanacaklar. 

Uber şirketi hiçbir servise veya firmaya bağlı olmak istemiyor. Bu amacı için milyon dolarları bile feda edebilecek olan şirket, yeni projesi olan ülkeleri haritalandırma kapsamında 500 milyon doları gözde çıkardır bile. Uber hizmet verdiği ülkelere ait olan haritaları kendi istediği ve şoförlerinin işine yarayacak şekilde hazırlayacak. Uber'in haritalar hizmeti halkın kullanımına açılacak mı, bilinmiyor fakat şirketin işi oldukça zor. 

Dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı Uber, hem harita servisi yapmak hem de daha fazla ülkeye gitmek istiyor. Uber eğer bu isteklerini yapabilmek istiyorsa şirketin çok yoğun çalışması gerekiyor. Ama Uber’in son dönemde aldığı büyük yatırımları düşünürsek şirket bu işin üstesinden gelebilir.

Peki siz Uber servisini hiç kullandınız?

Uber servisini aşağıdaki uygulamalar sayesinde indirebilir ve kendinize özel olarak araç çağırabilirsiniz.

Türkiye'de UBER Tartışmaları Başladı, Taksiciler İsyan Ediyor

Uber Logosunu ve Kurumsal Kimliğini Değiştirdi

YORUMLAR