Uber Aracı, Atatürk Havalimanı'nda Saldırıya Uğradı! İşte O Anlar

Uber Aracı, Atatürk Havalimanı'nda Saldırıya Uğradı

Bir süredir devam eden Uber-taksi gerginliğinde yeni bir olay daha yaşandı. Bir Uber sürücüsü, Atatürk Havalimanı'ndan yolcusunu aldığı sırada kimliği belirsiz şahıslar tarafından saldırıya uğradı.

İHA'nın aktardığına göre, dün saat 12.00 sularında meydana gelen olayda, Atatürk Havalimanı'ndan yolcusunu alan bir Uber sürücüsü, yumruk ve tekmeli saldırıya uğradı.

uber aracına saldırı

Kimliği tespit edilemeyen iki şahısın gündüz vakti Uber aracına saldırısı, bir vatandaş tarafından da kayda alındı. Görüntülerde, yolcusunu alan Uber sürücüsünün yoluna devam etmek istediği ancak söz konusu iki şahsın buna engel olduğu görülüyor.

Uber'deki yolcuya bağırarak aşağıya inmesi gerektiğini söyleyen şahıslar, istediklerini alamayında şiddette başvuruyor. Araç içindeki Uber sürücüsünün iki şahsa tepki göstermesi üzerine tartışma büyüyor. Daha sonra aracın kapısını kapatarak olay yerinden uzaklaşmaya çalışan Uber sürücüsünün aracı, tekmeli ve yumruklu saldırıya uğruyor. Sürücü hızla uzaklaşırken, şahıslardan biri aracın peşinden koşarak teme ve yumruk atıyor.

Geçtiğimiz haftalarda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Uber ile taksiciler arasındaki tartışmaya değinerek, "Taksicilerin, yerli ve milli olan iTaksi'ye kayıt olması gerekiyor. Ancak bunun yerine Uber şoförleriyle kavga etmeyi tercih ediyorlar. UBER, aslında rahatlık demek. Şoförle müşterinin birbirine güvenini sağlaması demek. Biz o konfordan uzak kalmamalıyız" ifadelerini kullanmıştı.

Benzer şekilde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi de Uber-taksi gerginliğiyle ilgili açıklamalarda bulunmuş ve “Taksici esnafı kendini check etmeli ve vatandaş neden Uber'i tercih ediyor bunu iyi analiz etmeli” demişti.