Uber'in Uçan Taksisi İlk Kez Görüntülendi

Uber uçan taksi

Taşımacılık sektörüne yeni bir soluk getiren ve geleneksel taksi taşımacılığını kökten değiştiren Uber, yaptığı yatırımları sürdürüyor.

Bir süredir uçan taksi konsepti üzerinde çalışan Uber, bugün itibarıyla ilk prototipi basına tanıtarak, uçan taksiyi anlattı.

Önümüzdeki iki yıl içerisinde kendi kendine uçabilen bir uçan taksi filosu kurmak adına çalışmalarını sürdüren Uber, drone tasarımına benzer prototipini ilk kez gösterdi. Şimdilik sadece bir modelden ibaret olan uçan taksi fikrini geliştirmek için önemli bir kaynak ayırdıklarını söyleyen Uber yetkilileri, filonun çalışmaya başlamasıyla birlikte insanların sadece telefonlarındaki uygulamayla istedikleri yere uçan taksi çağırabileceklerini ve 320 kilometre saate kadar ulaşabilen hızlara çıkan araçla hızlıca seyahat edebileceklerini aktardılar.

Uçan taksilerden oluşan bir ağ kurarak, herkesin uçan taksilere ulaşmasını sağlamak adına geliştirmeler yaptıklarını dile getiren Uber yetkilileri, CBS ekranlarında yayınlanan This Morning programında, yeni teknolojisini anlattılar. Uber Üretim Müdürü Jeff Holden, üretmeye çalıştıkları modelin bir helikopter gibi dikey iniş ve kalkışlar yapabileceğini, iniş ve kalkıştan sonraysa arkadaki pervanelerini çalıştırarak, bir uçak gibi hareket edebileceğini vurguladı. Böylece bir noktadan diğerine hızlıca erişimin mümkün olacağından bahseden Holden, araçların sürücüsüz şekilde hareket etmesini planladıklarını söyleyerek, açıklamasını sonlandırdı.