Ubisoft Battle Royale Oyunu Geliştiriyor

Massive Entertainment battle royale

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinin başında gelen Ubisoft’a bağlı Massive Entertainment’in battle royale tarzında bir oyun geliştirdiği iddia edildi.

Battle royale adı verilen tür, çok uzun zamandır oyun dünyasında kendine yer buluyordu. Fakat PlayerUnknown’s Battleground isimli yapımın yakaladığı başarının ardından battle royale, başat oyun türlerinden bir tanesi olmayı başarmıştı. Birçok oyun stüdyosu ve şirketi bu tarzda oyunlar geliştirmek için kolları sıvarken, furyaya son olarak Ubisoft katıldı.

Game Reactor isimli internet sitesinin şirkette çalışan geliştiricilerden aldığı bilgilere göre, Ubisoft’a bağlı oyun stüdyolarından Massive Entertainment, battle royale tarzında bir oyun geliştirmeye başladı. Son olarak oyuncuların karşısında The Division isimli oyunla çıkan İsveçli oyun geliştiricisi, hâlihazırda The Division 2 üzerinde çalışıyordu. Elindeki işlere rağmen trendlerin gerisinde kalmak istemeyen Ubisoft, Massive’in bir de battle royale oyunu geliştirmesi için gerekli hazırlıkları yaptı.

Ubisoft’un önderliğinde geliştirilen yeni battle royale oyununa dair daha fazla ayrıntı verilmezken, önümüzdeki günlerde yapılacak bir basın toplantısıyla birlikte oyunun sürpriz şekilde gün yüzüne çıkabileceği söylenenler arasında yer aldı.