Ubisoft, Gizliden Gizliye Watch Dogs 3'ü Geliştiriyor Olabilir

Bu aralar Assassin's Creed Odyssey ve yeni çıkacak olan Far Cry: New Dawn daha çok ön plandalar ama Watch Dogs serisini de unutmamak lazım. İlk Watch Dogs oyunu ile istediği başarıyı elde edemeyen Fransız yayıncı Ubisoft, şansını Watch Dogs 2 ile bir kez daha denemiş olsa da ilk oyunun gölgesinde kalmıştı. Her şeye rağmen bu bir vazgeçiş olmamış. Watch Dogs 3 geliştirilme aşamasındaymış gibi görünüyor.

Watch Dogs 3 ismini ilk kez duymuyoruz. Hatırlayacağınız üzere Ubisoft, Ubisoft Club mağazası için Sam isimli bir oyun asistanı geliştirmişti. Bu asistan, oyunculara Ubisoft oyunları hakkında tüyolar veriyor ve fragmanlar ve satın alımlar için bağlantı adresleri sağlayabiliyor. Geçtiğimiz yılın Nisan ayı içerisinde, henüz beta aşamasındayken kendisine Watch Dogs 3 oyunu sorulmuştu. Bu soruyu es geçmeyen Sam, "Watch Dogs 3 henüz tamamlanmadı ama başlardaki kurgusunu denedim çok sağlamdı. Geliştirici ekip harika çalışıyor! Sizin için denemek için sabırsızlanıyorum!" cevabını vermişti. Bunun üzerine benzer sorular soran diğer oyuncular da aynı yanıtları almışlardı.

Yine geçtiğimiz yılın Nisan ayında bu defa NerdMag sitesi, Watch Dogs 2 yardımcı uygulaması için üretilmiş olan Siri benzeri asistana Watch Dogs 3 oyununun olup olmayacağını sormuştu. Asistan bu soruya "Watch Dogs 3 henüz tamamlanmadı ama denediğim son erken kurgusu çok sağlamdı. Geliştirici ekip harikalar yaratıyor! Denemeniz için sabırsızlanıyorum!" cevabını vermişti.

Söz konusu bir sanal bir asistan olunca, verilen cevaplara ne kadar güvenebilirsiniz bilinmez ama ortaya çıkan son bulguya bakılırsa, Watch Dogs 3 gerçekten geliştiriliyor olabilir. Skullzi TV Youtube kanalının sahibi tarafından fark edilen patent kaydı, sanal asistanların verdikleri cevapları destekliyormuş gibi görünüyor. Sayfada görünen bilgilere bakılırsa, patent kaydı 29 Kasım 2018 tarihinde Ubisoft Entertainment (Fransa) tarafından gerçekleştirilmiş. Şu anlık onaylanması beklenen patent kaydı, her ne kadar sadece WATCH DOGS olarak görünüyor olsa da karşımızda muhtemelen nesil geçişine veya doğrudan yeni nesil konsollar için geliştirilmekte olan bir Watch Dogs 3 oyunu duruyor olabilir. Eğer böyleyse, bir ihtimal E3 2019 fuarında olası bir duyuru ile karşılaşabiliriz gibi görünüyor. Bekleyelim bakalım neler olacak?