Ünlü Apple Analistinden Yeni iPhone’lar ile İlgili Önemli İddia

Ünlü Apple Analistinden Yeni iPhone’larla İlgili Önemli İddia

Apple ürünleriyle ilgili yaptığı başarılı tahminlerle bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, yeni bir iddia ile gündemde. Kuo, gelecek yılki iPhone modellerinde ekrana gömülü parmak izi sensörünün olmayacağını söylerken, Touch ID teknolojisinin ise temelli rafa kaldırılacağını belirtti. 

2017 yılında tanıttığı 10’uncu yıl modeli iPhone X ile yeni bir dönemin kapılarını aralayan Apple, Ana Ekran düğmesine veda etmiş, haliyle Touch ID sistemi de miadını doldurmuştu. 

Touch ID'yi tutmak ve başka bir yere taşımak yerine yüz tanıma teknolojisi Face ID'yi geri dönüşü olmayan bir şekilde kucaklamaya karar veren şirket, ekrana gömülü parmak izi sistemini yeterince olgunlaşmadığı için kullanmamıştı.

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, parmak izi sensörünün ana ekrana gömülü olduğu iPhone modelleri için biraz daha beklememiz gerektiğini söylüyor. Aslında, bu yılki “iPhone XS” için ortaya atılan iddialardan birisi de buydu, ancak Kuo tam aksini düşünüyor. Face ID’nin, Apple'ın yeni bir teknolojiye atlamak için acele etmeyeceği kadar iyi sonuçlar verdiğini belirten ünlü analist, şirketin 2019 yılında da yüz tanıma teknolojisiyle yoluna devam edeceğini aktardı.

Öte yandan Kuo, ekrana gömülü parmak izi teknolojisini bazı Android cihazlarda görebileceğimizi belirtiyor. Bu konuda Çinli akıllı telefon üreticilerinin bir adım önde olduğunu dile getiren analist, Vivo’nun bu teknolojiyi çok yakın bir zamanda hayata geçirmeyi planladığını belirtti. 

YORUMLAR