Ünlü Mucit Mikrodalga Fırından Oyun Konsolu Yaptı

Ünlü Mucit Mikrodalga Fırından Oyun Konsolu Yaptı

Yaptığı çılgın buluşları Youtube’da sergilemesiyle bir Youtube fenomenine dönüşen Colin Furze, yine ilginç bir buluşla ortaya çıktı. Daha önce dayanıklı Iron Man kostümü, bisikletten hoverbike gibi enteresan icatlar paylaşan Furze, bu kez de bir mikrodalga fırından oyun konsolu türetmeyi başardı.

Paylaştığı icat videolarıyla milyonlarca takipçi edinen Youtube fenomeni Furze, mikrodalga fırından türettiği bu oyun konsoluna Play–o–Wave ismini verdi. Bu ilginç elektronik aletin üzerinde oyun kumandalarının girişleri yer alırken, mikrodalga fonksiyonu da hala çalışır durumda.

Furze’ün İcat Şovu adlı programında tanıttığı buluşunda Furze, mikrodalga ve oyun konsolu özelliklerini aynı anda kullanarak takipçilerini bir kez daha hayretler içinde bıraktı. Yayınlanan videoda Furze, bir soğana fıstık ezmesi sürüp fırına koydu. 2 dakikalık pişirme süresinde ise oyun konsolu işlevini kullanarak, bir bisiklet sürme oyunu oynadı. Bu ürün, mikrodalgaların ısıtma sürelerinde eğlenebilmek için kurgulanmış.

Furze, bu fikri takipçilerinden alırken, ilginç buluşların mucidi takipçilerinin talebini dikkate aldı ve bu buluşu hazırladı. Furze iki yıl önce de fazla ısınan şeyleri soğutan Freezer – Wave ismini verdiği bir buluşla ortaya çıkmıştı.

Bilim İnsanları Midyeden Esinlendi, Bakın Ne İcat Etti

Türk Mucitlerin Tasarımı NASA ve Amerikan Ordusunda Kullanılıyor

YORUMLAR