Ünlü Oyun Yayıncısının Evine Kurşun Yağdırdılar

Drdisrespect silahlı saldırı

Video oyunu yayınları yapılan Twitch’in en tanınmış isimlerinden olan Dr. Disrespect bir hafta içinde ikinci kez saldırıya uğradı. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Dr. Disrespect canlı yayındayken evine kurşun yağdırdı.

Battle Royale türünün Twitch gibi canlı yayın platformlarında çok izlenmesinin yolunu açan isimlerden olan Guy Beahm ya da bilinen adıyda Dr. Disrespect, yüz binlerce kişiye ulaşmayı başarıyordu. Özellikle PlayerUnknown’s Battleground yayınlarıyla adından söz ettiren ünlü isim, geçtiğimiz gün akla hayale gelmeyecek bir saldırıya uğradı.

Daha önce de birçok yayınında izleyicileri tarafından trollenen ya da saldırıya maruz kalan yayıncı, bu sefer kurşunlandı. Call of Duty: Black Ops 4 oynadığı sırada ansızın masasından kalkan ve geri geldiğinde çılgına döndüğü görülen Guy Beahm, kimliği belirsiz birinin evinin ikinci katına ateş ettiğini söyledi. Aynı durumunda daha önce de olduğunun altını çizen Beahm, bunun kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

Guy Beahm’in yaşadığı Güney Kaliforniya’daki emniyet güçleriyle iletişime geçen bazı basın kuruluşlarıysa yayında yaşananların gerçekliğini ispat edecek bilgilere ulaştılar. Beahm’in iki kere polislere haber verdiği ortaya çıkarken, polisler de kurşunlama olayının gerçek olduğu kaydettiler. Konu hakkında soruşturmanın sürdüğü söylenirken, yayın sırasında yaşanan o anlar hemen yukarıdaki videoda görebileceğiniz gibi oldu.