USB Bellek Boyunda Oyun Konsolu: GameStick

USB Bellek Boyunda Oyun Konsolu: GameStick

Android işletim sistemine olan yoğun ilgi sadece mobil cihazlarda değil farklı farklı alanlarda artmaya devam ediyor. Hatırlayacaksınız geçtiğimiz aylarda Kickstarter’da ortaya çıkan Android işletim sistemli oyun konsolu Ouya büyük bir bağış toplamayı başardı, üstelik toplanan bağış Kickstarter tarihine de geçti.

Android işletim sistemini kullanan ilk oyun konsolu olma özelliğini taşıyan Ouya anlaşılan başka kişilere de ilham kaynağı olmuş. Şimdi ise gündemde yeni bir Android işletim sistemi kullanan oyun konsolu var. Adı GameStick olan bu oyun konsolunun en önemli özelliği hiç şüphesiz Android işletim sistemini kullanıyor olması.

Ancak GameStick’i özel yapan ayrı bir konu daha var. Kickstarter’da yerini alan GameStick’in diğer en dikkat çeken özelliği ise Ouya’dan bile küçük bir boyuta sahip olması, neredeyse bir USB bellek ile aynı boyutta olan GameStick oyun konsolunda HDMI çıkışı bulunuyor. USB Belleklerden ayırabileceğiniz tek fark bu diyebiliriz. Taşınabilir TV konsolu olarak adlandırılan GameStick şimdiden 70 bin dolar bağış toplamayı başardı. Bakalım Ouya kadar ses getirecek bir yapım olacak mı?

Toshiba'dan Gözlüksüz 3 Boyut Sunan Notebooklar Geliyor

YORUMLAR