Valve Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Beraber Half Life 3 mü Geliyor?

Valve Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Beraber Half Life 3 mü Geliyor?

Valve Steam üzerinde ilk sanal gerçek oyun mağazası konseptini tanıtmaya hazırlanıyor. Bu konsepti 2 Mart’ta tanıtacak olan Valve'ın sanal gerçeklik gözlüğünün robot resmi internete sızdı. Bu arada Half Life 3 söylentileri de hortladı.Sanal Gerçek Yarışına Steam VR ile Valve da Katılıyor haberimizde Valve'ın Steam üzerinde çalışacak yeni bir sanal gerçeklik donanımı üzerinde çalıştığının detaylarını vermiştik. Bugün Valve’ın bu donanıma ait olduğu iddia edilen VR gözlüğünün bir robot resmi internete sızdırıldı. Resimdeki sanal gerçeklik gözlüğünün Valve ait olup olmadığı henüz doğrulanmadı ya da doğrular mı bilinmiyor.

Valve bir hafta kadar sonra zaten bu platformu 2 Mart’ta Oyun Geliştiricileri Konferansında (Game Developers Conference) dünyayla paylaşacak. Bu yüzden bu siluet üzerinden bir açıklama yapması beklenmiyor.

Ancak siluetin üzerinde bulunan 3 kablo tartışma konusu oldu. Daha yüksek çözünürlük ve akışkanlık için bir HDMI, bir güç kablosu yetecekken üçüncü kablonun ne olduğu Engadget forum sayfalarında tartışılıyor. Hatta forum sayfalarında bu üç kablonun Half Life 3'ü temsil ettiği ve Valve’ın böyle bir sürprizle Oyun Geliştiricileri Konferansında büyük bir sürpriz yapacağını düşünenlerin sayısı da az değil.

Tek yapmamız gereken sabredip 2 Mart’ı beklemek. 

10 Yıl İçinde Sanal Gerçek Oyunlar Gerçek Hayattan Ayırt Edilemeyecek

Sanal Gerçek Yarışına Steam VR ile Valve da Katılıyor

Half Life 3 Söylentileri Tekrar Başladı

Half-Life 3'ün Geliştirilmesinde Valve'e Destek Olmak İçin Bağış Topluyorlar

YORUMLAR