Vespa'dan B Sınıfı Ehliyetle Kullanılabilen Elektrikli Motosiklet

Vespa Elettrica Elektrikli Motosiklet 1

Vespa firması yıllardır ürettiği yenilikçi motosikletlerle geleceğin ulaşım çözümlerini günümüze taşıyor. Vespa’nın yeni elektrikli motosikleti Vespa Elettrica da firmanın yıllardan bu yana devam eden tasarım çizgisini bozmadan kullanıcılarına yeni teknolojiler sunuyor.

Vespa Elettrica, elektrikli güç ünitesiyle insanların yaşam tarzını değiştirmeye geliyor. Üstelik bu elektrikli motosikleti B sınıfı ehliyetle de kullanmak mümkün. 4 saatte tamamen şarj edilebilen Vespa Elettrica, tek şarj ile 100 km menzil vaat ediyor. Vespa Elettrica X adıyla hibrit güç ünitesine sahip olarak gelecek olan bir başka Vespa modelinde ise tek şarj ile 200 km yol kat edilebilecek.

Anlık 4 kWs, sürekli olarak 2 kWs güç ve 200 Nm tork üretebilen Vespa Elettrica, sahip olduğu bu özellikler sayesinde performans bakımından geleneksel içten yanmalı motora sahip motosikletleri aratmıyor.

Vespa Elettrica Elektrikli Motosiklet 2

Alışıldık Vespa tasarımını benimseyen Vespa Elettrica, gri renkli gövdesi ve mavi renk detaylarıyla dikkat çekici bir görünüme sahip. 4.3 inç boyutundaki TFT gösterge tablosuyla gelen Vespa Elettrica, tamamen elektrikli motoruyla sürücülerine gürültüsüz bir sürüş keyfi sağlıyor. Üstelik tamamen elektrikli motor sayesinde sürüş deneyimi daha ekonomik ve daha çevreci bir hal alıyor. Ayrıca yenilikçi Vespa Multimedya Platformu sayesinde, motosikletle ilgili birçok veriye akıllı telefonlar üzerinden kolaylıkla erişim sağlanabiliyor.

Vespa’nın yeni elektrikli motosikleti Vespa Elettrica’nın 2019 yılında Türkiye yollarında yerini alması bekleniyor.

Vespa Elettrica Elektrikli Motosiklet 3