Vine Geri Dönüyor

Vine Geri Dönüyor

Vine platformunun fişi çekilmiş olsa da yarattığı etki hala devam ediyor. Öyle ki Vine'ın kurucuları arasında yer alan Dom Hofmann, geçtiğimiz gün attığı tweet ile 6 saniyelik videoların geri döneceğinin sinyallerini verdi. Vine fenomenlerinin çağrılarına kulak verdiğini söyleyen Hofmann, yaratacağı yeni uygulamayı kendi finanse edecek.

Geçtiğimiz Ocak ayında kapatılan Vine, sadık kullanıcıları tarafından özlenen bir platformdu. Uygulamanın yaratıcılarına sürekli çağrıda bulunan kullanıcılar nihayet birinden bekledikleri cevabı duydu. Dom Hofmann geçtiğimiz gün attığı tweette, "Vine'ın devamı için çalışacağım" mesajını verdi.

Bu tweet ile kullanıcıları beklentiye sokan Hofmann, üzerinde çalıştığı uygulama hakkında herhangi bir bilgi vermedi. İsminin ne olacağı, ne zaman çıkacağı veya formatta bir değişiklik olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Şimdilik tek bildiğimiz Hofmann bu projeyi kendi finanse ediyor. Bu bağlamda beklentileri düşük tutmamız için gerekli mesajı vermeyi de ihmal etmiyor:

Hoffman bu twette, "Dışarıdan bir proje olarak kendimi finanse ediyorum. Bu yüzden şirketçe yaptığımız (oldukça heyecan verici) çalışmamızı engellemeyeceğim, bu benim ilk önceliğimdir" diyor. Yani Vine'ın geri dönüşünün biraz zaman alabileceğini ifade ediyor. 

2016 yılının Mart ayında yayınlanan bir rapora göre, Vine'ın zirve yaptığı dönemde 200 milyon aktif kullanıcısı vardı. Eski popülaritesine tekrar ulaşır mı bilmiyoruz ancak geri döneceğini bilmek güzel. Üstelik Vine Camera uygulamasını da özlemiştik:

YORUMLAR