Volkswagen, 2030 Yılında Sadece Elektrikli Araç Üreteceğini Açıkladı

Volkswagen, 2030 Yılında Sadece Elektrikli Araç Üreteceğini Açıkladı

Tamamen elektrikli otomobil üreteceğini önce Volvo, hemen ardından Jaguar Land Rover açıklamış ve seri üretimlere 2020 ve 2030 yıllarında başlayacaklarını duyurmuşlardı. Volkswagen de bir açıklama yaparak, bu kafileye katıldığını açıkladı.

Bu noktada Avrupa elektrikli otomobil sektörünün, bu yıllarda seri üretime top yekün geçeceği açıkça belli oluyor. Bu markaların arasına yeni katılan VW Group'da yeni modellerinin hepsinin, aynı tarihlerde elektrikli versiyonlarını üretmeye başlayacağını resmen ilan etti. Ürün şemsiyenin altında 12 farklı model bulunduran Volkswagen, bu noktada en fazla aracı elektrikli olarak piyasaya sunacak. Volkswagen, bu 12 modelin 80 farklı sürümünü, 2030 yılında elektrikli olarak üretmeye başlayacak.

Bu açıklama, Volkswagen'in her modele yönelik muazzam bir yenileme evresine geçeceğinin de bir habercisi. Bu kadar çok modelin yenileniyor olması, şirketin dünyanın her yerinde aynı anda elektrikli araçlar pazarlayabileceği anlamına da geliyor. Bu pazarlama planına ek olarak Volkswagen, ABD, Çin, Avrupa pazarlarında kendine yeni ortaklar aramaya başlamış bile. Şirket, bu adı geçen merkezlerde mega üretim tesisleri kurmayı da üretim planlarına dahil etmiş bulunuyor.

Volkswagen, 2030 yılına yönelik bu yeni stratejisinde, menzili 1.000 kilometreye ulaşan elektrikli araçlar geliştirerek pazardaki gücünü sağlamlaştırmayı da düşünüyor.

Audi ve Porsche markalarının da Volkswagen gurubuna ait olduğunu düşünürsek, şirket 2030 yılında endüstride yine en güçlü oyunculardan biri olacak.

Nissan, Elektrikli Yeni Leaf Modelini Tanıttı!

Jaguar, 2020'den İtibaren Elektrikli Araç Dönemine Geçiyor

YORUMLAR