Volkswagen Daha Fazla Elektrikli Taşıt Üretmek İstiyor

Volkswagen Daha Fazla Elektrikli Taşıt Üretmek İstiyor

Volkswagen'in geçtiğimiz yıl yaşadığını dizel araçlarda emisyon skandalı, otomobil endüstrisinin son zamanlarda gördüğü en büyük skandal olarak adlandırılıyor. Bu bağlamda hem ticari itibarı sarsılan hem de çok büyük para cezalarına çarptırılan firma, kendine yeni bir yön arıyor olabilir. Nitekim elektrikli otomobiller ya da "hybrid" araçlara yöneleceğinin sinyallerini de vermeye başladı. 

Geçtiğimiz günlerde gönderilen bir basın bültenine göre, ünlü otomobil üreticisi "Gelecek için Pakt" adını verdikleri yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Volkswagen'in artık daha fazla elektrikli otomobil üreteceğine ve sürücüsüz araç geliştireceğine dair önemli iddialar var. Fakat tüm bunların geri planında şirketin bu skandalı telafi etmek istediği de konuşuluyor. 

Bununla birlikte çevre ve otomobil endüstrisi için "Gelecek için Pakt" iyi bir haber olabilir. Ancak bu durum Volkswagen personeli için geçerli değil. Zira yeniden yapılanma ve yenilenen odak noktasının bir parçası olarak şirket, bu süreçte yaklaşık 30.000 çalışanı ile yollarını ayıracağını açıkladı. 

Bu işten çıkarmalar ile birlikte Volkswagen'in yılda 3.92 milyar dolar tasarruf etmesi bekleniyor. Volkswagen CEO'su Matthias Mueller, "VW markası gerçek bir sarsıntıya ihtiyaç duyuyor ve yenilenme hareketleri bu noktada ortaya çıkar." dedi. 

Volkswagen bu yeni strateji ile eski itibarını kazanabilecek mi dersiniz? Bana kalırsa zaman gösterecek.

Volkswagen Emisyon Skandalında Audi'nin Oyunu da Ortaya Çıktı

Volkswagen Mağdurlara 14.7 Milyar Dolar Tazminat Ödeyecek

YORUMLAR