Web Tabanlı Sohbet İstemcisi Hack.Chat, Üyelik ve Eklenti Gerektirmiyor

Web Tabanlı Sohbet İstemcisi Hack.Chat, Üyelik ve Eklenti Gerektirmiyor

Günümüzde arkadaşlarımızla sohbet etmek için kullanabileceğimiz IM’den Twitter’a kadar çok sayıda mecra var. Kişisel ve grup sohbetleri gerçekleştirebileceğimiz bu mecraların en büyük sıkıntısı üyelik modeliyle çalışmaları. Üye olmadan dolayısıyla giriş yapmadan sevdiklerimizle sohbet etme şansına erişemiyoruz. Hack.Chat adında yeni kurulan web servisi hızlıca bir sohbet kanalı açıp üyelikle uğraşmadan dilediğimiz kişilerle sohbet ortamı yaratmamıza izin veriyor.

Sosyal ağlar, dünyanın bir ucundaki sevdiklerimizle dahi iletişime geçmemize olanak tanıyor. Gerek yazılı gerekse de görüntülü olarak ailemizle, dostlarımızla, iş arkadaşlarımızla iletişime geçmemizi sağlayan oldukça etkili bu araçların tek kötü yanı - eminim siz de katılacaksınız - üyelik istemeleri. Her ne kadar üyelik aşaması uzun bir süreç olmasa da her seferinde sohbete başlamak için giriş yapmak durumunda olmak can sıkıcı. Hack.Chat bu durumdan sıkılanlar için oluşturulmuş bir web servisi.

Üniversite öğrencisi tarafından hazırlanan tek kullanımlık sohbet istemcisi Hack.Chat oldukça pratik bir kullanıma sahip. Dilediğiniz kişiyi dahil edebileceğiniz özel sohbet kanalınızı kurmak için tek yapmanız gereken https://hack.chat adresine gitmek ve adresin sonuna "?" işaretinden sonra kanal isminizi yazmak. (Örneğin; https://hack.chat?teknoloji gibi) Bu aşamadan sonra linke tıklayan herkes takma adını yazdıktan sonra kanaldaki sohbete dahil olmuş oluyor. Başka bir deyişle bağlantısını paylaştığınız herkes sohbet kanalınıza doğrudan giriş yapabiliyor. Servisin en güzel yanı; tarayıcıyı kapattığınızda sohbet kanalınız da kapanmış oluyor. Geliştirici konuşmaların sunucularda tutulmadığını belirtse de biz yine de özel yazışmalarınız için kullanmamızı tavsiye ediyoruz.

Üyelikle uğraşmadan kendi özel sohbet kanallarınızı kurabileceğiniz Hack.Chat'i aşağıdaki bağlantıya tıklayarak deneyebilirsiniz:

WhatsApp, Snapchat, iMessage ve Facebook Messenger Yasaklanıyor

YORUMLAR