Webmaster'ların Dikkatine: Facebook 'Like Box'u Kaldırıyor

Webmaster'ların Dikkatine: Facebook 'Like Box'u Kaldırıyor

Facebook milyonlarca sitede kullandığı Like Box’u kaldırıyor. Bu haber Like Box yoluyla kullanıcıların gezdiği web sitelerinin izlendiği iddiası ile ilgili mi bilinmiyor. Ancak Like Box hayatımızdan tamamen de çıkmıyor. Bir yenisi geliyor.

Facebook Kullanıcı Takip Suçunu Arızaya Bağladı haberimizi hatırlarsınız. Facebook yeni aldığı bir kararla tüm web sitelerinde ekli olan Like Box API’sini tamamen değiştirmeye karar verdi. Dev sosyal ağ bu kararı, Like Box sayesinde kullanıcıları takip ettiği iddiasını düzeltmek için mi aldı, henüz bilinmiyor. Facebook böyle bir açıklama da yapmadı.

Yeni Like Box işlevsel olarak bir fark getirmese de, bazı hataların düzeltilmiş olduğunu Facebook’un duyurusundan anlayabiliyoruz. Yeni bir tasarımı da beraberinde getiren ‘Like Box' bugünden itibaren değiştirilebilir.

Facebook konuyla ilgili olarak webmasterlara yeni Like Box’u yayına alabilmek için eskisinin kodlarını tamamen kaldırmaları gerektiğini de hatırlatıyor. Yeni Like Box kodlarına ulaşmak ve gereken ayarları yapmak için bu linki kullanabilirsiniz. Link'de kodu nasıl uygulayacağınız ve detayları detaylı bir şekilde anlatılıyor. 

Facebook Yeni Sürümünde Durum Bildirimlerini Hayata Geçirecek

YORUMLAR