WhatsApp'a Görüntülü Konuşma Geliyor!

WhatsApp'a Görüntülü Konuşma Geliyor!

Akıllı telefon kullanıcılarının olmazsa olmaz uygulamalarından WhatsApp, en çok beklenen görüntülü görüşme yapma yeteneğine çok yakın zamanda kavuşabilir. iOS sürümünün kapalı beta programına katılan bir kullanıcı tarafından paylaşılan görsele göre yeni özelliğin kullanımı son derece basit olacak.

Skype, Facebook Messenger, LINE, Viber ve daha nice anlık mesajlaşma uygulamasında bulunan WhatsApp’da önemli eksiklik olarak görülen görüntülü sohbet özelliği nihayet geliyor. İlk olarak iOS kullanıcılarına ardından Android kullanıcılarına sunulacağı belirtilen yeni özelliğin görsellerinin yanı sıra detayları paylaşıldı. Test programına katılan kullanıcıların belirttiklerine göre WiFi veya hücresel bağlantı üzerinden görüntülü görüşme yapılabilecek. Görüşme esnasında video akışının üzerinde kullanıcının kendi resmini gösteren ufak bir pencere çıkacak. Bu önizleme penceresi ekranın istenilen noktasına taşınabilecek. Kullanıcılar mikrofonu dilerlerse kapatabilecek.

2.12.16.2 sürümünde gelmesinde beklenen görüntülü görüşme özelliğinin yanı sıra çoklu sohbet sekmesi eklenecek. Sekmeleri kullanarak sohbet listesine dönmeden sohbetler arasında geçiş yapmak mümkün olacak. Ek olarak uygulamada yeşil renk hakim olacak.

YORUMLAR