Windows 10 Tüm Platformlar için Tek Bir İşletim Sistemi Olacak

Windows 10 Tüm Platformlar için Tek Bir İşletim Sistemi Olacak

Bu sabah sizlere aktardığımız Microsoft'un sıradaki Windows Phone 10 işletim sistemi haberi üzerine bir de bu düzenin nasıl işleyeceği açıklandı. Microsoft'un resmi açıklamasına göre akıllı telefonlar için yeni işletim sistemi Windows 10'u tüm cihazlarınızda tek bir yapıda kullanmanızı sağlayacak.

Yazılım devinin Windows Phone 10 hakkında ağzını oldukça sıkı tutmasından sonra, etkinlik sonrası bir görüntü topluluğa bir mesaj niteliğindeydi. Sıradaki akıllı telefon işletim sisteminde ne denli değişiklikler olacağını tam olarak tahmin edemesekte artık Windows 10'un tüm cihazlar arası senkronize bir şekilde çalışacağını biliyoruz.

"Windows 10 - Tek ürün ailesi, tek platform ve tek mağaza" olarak geçen resimde Windows Phone 10'un kullanıcı arayüzünde nasıl değişikliklere gittiğini de görebiliyoruz. Sade tasarıma devam ederek Windows 10 ile aynı tarzı benimseyecek işletim sistemi bilgisayarınızın masaüstünü andıracak.

Microsoft daha önceden Windows 10'u cihazları arasında olabildiğince yayacağını belirtmişti. Akıllı saatler gibi daha dar görüntü alanı sunacak cihazlar dahil her biri Windows Phone 10 işletim sistemiyle çalışabilir hale getirilecek bu sayede firmanın da hedefi olan "tek ürün ailesi" gerçekleştirilmiş olacak.

"Windows 10 inanılmaz ölçüde geniş alandaki cihazlara hitap edecek," diyor Microsoft. "Bildiğimiz gibi kimi ekranlar 4 inç ekrana sahipken kimileri 80 inç de olabiliyor. Etrafınızdaki herhangi bir cihazı düşünün, kiminin ekranı bile yok. Kimi takılabilir, kimi değil. Düşünebildiğiniz tüm cihazlar için ortak bir işletim sistemi."

Windows Phone 10'un önümüzdeki sene nisan ayı gibi çıkış yapacağı tahmin ediliyor. Her kesimden her cihaza hitap edilebilecek olması gelecek mobil işletim sistemi için büyük umutlar doğuruyor. İlerleyen tarihlerde detayların artacağını tahmin ediyoruz.

Windows 10 Teknik Önizleme sürümününün nasıl indirileceğini "Windows 10 Teknik Önizleme Nasıl İndirilir?" yazımızı okuyarak öğrenebilir ve aşağıda yer alan bağlantı yardımıyla Windows 10 Teknik Önizleme sürümüne ulaşabilirsiniz.

Windows 10'un Açıklanan Özelliklerini Değerlendiriyoruz

Windows 10 Hakkında Bilmeniz Gereken 9 Şey

YORUMLAR