Windows Store Ve Windows Phone Geliştirici Kaynakları Birleşti

Windows Store Ve Windows Phone Geliştirici Kaynakları Birleşti

Microsoft Windows Store ile Windows Phone Store geliştirici kaynaklarını birleştirdiğini duyurdu. Daha önce Windows Phone için girilen geliştirici sitesi bu sabahtan itibaren Windows geliştirici sayfasına yönlendirilmeye başladı.

Her iki platforma da aynı anda hizmet vermeye başlayan dev.windows.com adresinin açılış sayfasında da hemen göze çarpan birleştirme sonucu, Windows Store ve Windows Phone için eğitim materyalleri, kod örnekleri, belgelendirmeler ile kılavuzları kapsayan çevrimiçi geliştirici kaynaklarına aynı yerden erişilecek. Tablet, telefon ve bilgisayar için uygulama geliştireceklerin buluşma noktası olarak belirlenen adreste forumlar da ortak kullanılacak.

Amacı her iki platforma da aynı anda dikkat çekmek olan birleşimin habercisi daha önce birleştirilmiş olan geliştirici hesaplarıydı. Hazırlığını aylar öncesinden yapmış olan Microsoft, geliştiriciler hesaplarıyla giriş yaptıktan sonra onlara panelde iki geliştirici hizmeti arasında geçiş seçeneği sunarak karmaşadan da kaçınmaya çalışmış

Yeniliği takip eden bir haber de, paralı uygulamaların sunulabileceği yeni 21 ülkenin eklenişiyle toplam 149 pazarda ücretli uygulama satışının artık sağlanabiliyor olması. Tasarım, geliştirme araçları, uluslararası pazara açılma konularında daha fazla destek sağlayacak yeni site düzeniyle geliştirici ekosistemini bir yerde toplayan Microsoft'un alacağı tepkinin olumlu olacağını öngörüyoruz.

Google, Yeni Güvenlik Takımı Project Zero'yu Açıkladı

BlackBerry'nin Siri'si Yolda

YORUMLAR