Witcher Dizisinde Geralt Rolünü Superman Üstlenecek

Henry Cavill The Witcher Geralt rolü

En sevilen rol yapma oyunu serilerinden bir tanesi olan The Witcher, The Witcher 3 ile milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başarmıştı. Üçüncü oyunun başarısının ardından dizi haline getirilmesi planlanan yapım için Netflix devreye girmiş ve dizinin ilk çalışmaları başlamıştı. Bugün ortaya çıkan haberlerdeyse, Witcher dizisinde Geralt rolünü Superman üstlenecek denildi.

Variety isimli internet sitesi tarafından elde edilen bilgilerde, bir süredir geliştirme aşamasında olan Netflix’in The Witcher dizisinde Geralt of Rivia rolünü Henry Cavill’in oynayacağı iddia edildi. Henry Cavill, daha önce yaptığı açıklamada Geralt of Rivia rolünü oynamak istediğini söylemiş ve bu açıklamadan sonra ismi Geralt rolüyle anılır olmuştu. Hatta Cavill, kişisel Instagram hesabı üzerinden Netflix’te Geralt of Rivia ismiyle hesap açtığını gösteren bir fotoğraf dahi paylaşmıştı. Yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra rolün Henry Cavill tarafından canlandırılacağının kesinleştiği söylenirken, diziye dair ilk görsellerin yakın zaman sonra gelebileceği de dile getirildi.

The Witcher ve Netflix ortaklığına dair ilk haberlerse 2017 yılında yayınlanmaya başlamıştı. Ünlü dizi ve film platformunun The Defenders, Daredevil ve The West Wing gibi yapımlardan tanıdığımız Lauren Schmidt ile anlaştığı ve dizinin senaryosunun yazılmaya başlandığı haberlere konu olmuştu. Sekiz bölümden oluşacağı söylenen The Witcher dizisinin ilk dört bölümünde Alik Sakharov’un yönetmenlik koltuğuna oturacağı, diğer bölümlerin ise ikişerli şekilde Alex Garcia Lopez ve Charlotte Brändström tarafından çekileceği yazılmıştı.

Tüm bu güzel haberlere rağmen birçok The Witcher hayranı dizi projesine temkinli yaklaşmışlardı. Devasa bir hikayeye ve birçok ayrıntıya sahip olan serinin ne şekilde diziye aktarılacağı bilinmezken, kendine ait evreni mükemmel şekilde işleyen oyunlardan sonra yüzeysel bir dizinin ortaya çıkmasıyla serinin batabileceği konuşulmaya başlanmıştı. Birçok uzman ise Netflix’in yeteri kadar bütçe ayırabilecek güçte olduğunu ve yeterli bütçeyle başarılı bir The Wticher dizinin ortaya çıkabileceğini ifade etmişlerdi.

Henry Cavill The Witcher Geralt pozu

 

YORUMLAR