World of Warcraft 10. Yılını Gelecek Planlarıyla Kutluyor

World of Warcraft 10. Yılını Gelecek Planlarıyla Kutluyor

World of Warcraft tam 10 yaşında! Blizzard'ın destansı MMORPG oyunu bu hafta 10. yıl dönümünü kutluyor. Firmadan bir de oyunun takipçilerine büyük bir haber var. Görünüşe göre World of Warcraft bir on sene daha bizlerle beraber olmayı düşünerek şimdiden 20. yılını planlıyor.

Baş tasarımcı Ion Hazzikostas'a göre World of Warcraft 20. yıl dönümünü kutlamak için de buralarda olacak. Bundan bir on sene sonra da yine aynı heyecanla, oyuna katılacak bir sürü yenilikle beraber Azeroth'u yaşatmaya devam edecekler. "20. yıl dönümümüzün ne olacağını söylemek çok zor. Ancak şunu diyebilirim ki kesinlikle bir tane olacak," diyor Hazzikostas. "Bunu söylemekten hiç şüphe duymuyorum."

Hazzikostas, Blizzard'ın her zaman bir sonraki genişletme paketini planladığını söyledi. Firma hakkında az bilinen gerçekler arasında sahiden de World of Warcraft'ın süregleen paketleri konusunda bir ileri görüşlülük var. Hatırlayacak olursanız oyunun üçüncü ek paketi, Wrath of the Lich King, yayınlandığı gün Blizzard bir sonraki ek paket Cataclysm için çalışmalara başlamıştı. "Bir tanesi sonlandıktan sonra bir sonrakinin ne olacağı, hikaye bazında tepeden baktığımızda işleri şu anda nasıl yoluna koyduğumuzu ve oyunun nereye gitmesini istediğimizi sürekli planlıyoruz."

Başka bir röportajda da Hazzikostas, Blizzard'ın World of Warcraft'ın devam oyunu projesi olmadığını söyledi. Yani World of Warcraft sürekli ek paketler aracılığıyla gelişmeye devam eden devasa bir dünya olarak kalacak.

"Bir on sene önceki haliyle bir değil, değil mi? Oyun motorumuz farklı, tüm grafiksel donanımlar farklı, birçok temel savaş mekaniği değişti. Değiştiği andan itibaren bir dönüm noktası kestirmek zor ancak eminiz ki oyunun bize sunduğu ve aklımıza takılan bazı sorunları çözmekte iddialı davranıyoruz, sürekli daha iyi neler ekleyebiliriz ve oyuncularımıza en büyük değeri katabiliriz diye düşünüyoruz. Yolumuzu genellikle bu şekilde çiziyoruz."

World of Warcraft'ın altıncı ek paketi Warlords of Draenor bu ayın 13'ünde yayınlanacak. Yeni içerikle birlikte World of Warcraft'ın genel oyuncu sayısında da büyük artışlar gözlemlendi.

iPhone 6 Plus'ın Bükülme Problemi Çözüldü mü?

Ünlü Kahve Zinciri Starbucks, Evlere Paket Servisine Hazırlanıyor

YORUMLAR