Stan Lee, World of Warcraft Haritasında Dolaşmaya Başladı

wow stanley lee

Marvel evrenini ortaya çıkaran başlıca isimlerinden olan efsane yazar, editör ve yayıncı Stan Lee, yakın zaman önce aramızdan ayrılmıştı. Stan Lee’yi onurlandırmak isteyen Blizzard, milyonlarca oyuncusu olan World of Warcraft’a Stan Lee’yi NPC olarak ekledi.

WoW 8.1.5 güncellemesiyle birlikte oyuna eklenen Stan Lee, Alliance zırhıyla ortalıkta dolaşmaya başladı. Lee’yi hep akıllarda kalacağı şekilde gözlüklü ve bıyıklı şekilde resmeden Blizzard, Stan Lee’nin unutulmaz sloganı “Excelsior” kelimesini de unutmadı. Oyuna eklenen Stan Lee karakterinin ara sıra “Excelsior” şeklinde bağırdığı belirtildi.

Şimdilik oyuncular sadece Alliance Stan Lee modellemesini görüyor olmalarına karşılık, oyunun dosyalarını karıştıran Wowhead takma isimli bir oyun, dosyalar arasında iki farklı Stanley modellemesinin daha bulunduğunu duyurdu. Modellemelerden ilkinin kırmızı zırhı olduğunu söyleyen oyuncu, ikinci modellemedeyse yine zırhın değiştiğini ve bu sefer karakterin dikenli bir zırh giydiğini aktardı. Diğer iki Stan Lee modellemesinin haritanın neresinde olduğu henüz keşfedilemezken, Alliance Stan Lee modellemesini hemen aşağıdaki videoda yakından görebilirsiniz.