Xbox One Geri Uyumluluk Özelliği Daha da Güçleniyor

Xbox One Geri Uyumluluk Özelliği Daha da Güçleniyor

Geçtiğimiz yaz, oyun fuarlarında açıklanan en bomba haberlerden biri şüphesiz ki Xbox One'ın Xbox 360 oyunlarını artık çalıştıracak olmasıydı. Backwards (geri uyumluluk sistemi) teknolojisi adı verilen bu sistem, birçok Xbox oyuncusunu sevindirmişti. 

Yeni bilgilere göre ise, Xbox One geri uyumluluk sistemi kısa zaman içerisinde daha da güçlendirilecek; ilk parti güncelleme mart ayı itibariyle başladı bile. Bu ay aktif olan yeni Xbox One yazılım güncellemesinde artık Xbox Live ve Xbox One oyunları farklı kategorilerde yer alacak, bu şekilde daha kolay bulunabilecekler. Ayrıca artık oyunları bulmak için eski konsol ara yüzünü kullanmamıza gerek olmayacak. Yeni yazılımla birlikte oyunları dashboard üzerinden rahatlıkla bulabileceğiz. Xbox Live'in patronu Major Nelson, oyuncuların geçtiğimiz seneden bu yana Xbox 360 oyunlarını Xbox One'da 30 milyon saatten fazla oynadıklarını açıkladı. Ortada bu şekilde muazzam bir rakam varken sistemin bu şekilde güçlendirilmesi hiç de şaşırtıcı değil. 

Güncellemeyle birlikte artık party içerisinde 16 kişiye kadar toplu sohbet de kullanılabilecek. Oyuncular aynı zamanda party chat sistemini Twitch'te de kullanabilecek, seslerini yayında kaydedebilecekler. 

Xbox One'ın yeni yazılım güncellemesi şu an indirilebilir durumda, hemen yükleyip yeni özellikleri denemeye başlayabilirsiniz.

YORUMLAR