XBOX One'ın Kinect'i PC'lerle Uyumlu Olmayacak

XBOX One'ın Kinect'i PC'lerle Uyumlu Olmayacak

Microsoft’un yeni nesil eğlence sistemi XBOX One büyük rakibi PlayStation 4 ile aynı anda piyasada olacak. Sonbaharda satışa sunulacak XBOX One’ı satın alan kullanıcılar aynı zamanda konsolun ses ve hareket algılayıcısını da almış olacaklar. Microsoft’un Kinect’i Windows bilgisayarlarda kullanmak isteyenlere kötü bir haberi var.

Microsoft, XBOX One’ın lansmanını gerçekleştirirken yaptığı açıklamada Windows için Kinect’i 2014 yılında piyasaya süreceklerini söylemiş ancak XBOX One’ın hareket algılayacısının Windows bilgisayarlarda kullanılıp kullanılmayacağı yönünde bilgi paylaşmamıştı. Microsoft, bugün yapıtığı açıklamada Windows için ayrı Kinect algılayıcısı geliştirdiklerini belli etti.

Yapılan açıklamaya göre resmi sürücü ve SDK desteği aracılığıyla Windows bilgisayarlarla tamamen uyumlu çalışan XBOX 360’ın Kinect’inin aksine, sonraki nesil Kinect bilgisayarlar ile uyumlu olmayacak. XBOX One’ın Kinect sensörünün bilgisayarlara takılabilecek bir adaptöre sahip olmayacağını belirten Microsoft yetkilisi, Windows için geliştirilecek yeni nesil Kinect’in bilgisayarlara standart USB3 portu ile bağlanacağını söyledi.

Microsoft ayrıca Windows ve XBOX One’ın Kinect’inin benzer yapıda olduğunu ve aynı teknolojileri kullandığını, aynı zamanda da cihazın Windows sürümünün XBOX One sürümü ile karşılaştırıldığında aynı dahili bileşenlere sahip olacağının garantisinin olmadığını belirtti.  

Windows 7 Kullanıcıları da IE11'i Kullanılabilecek

YORUMLAR