Xbox One'ın Türkiye Çıkış Tarihi Açıklandı

Xbox One'ın Türkiye Çıkış Tarihi Açıklandı

ABD'nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen ve teknoloji dünyasını yakından takip edenlerin merakla beklediği gelişmelerin açıklandığı Electronic Entertainment Expo (E3) fuarında Xbox One'ın Türkiye çıkış tarihi de açıklandı.

Türkiye dahil olmak üzere toplamda 29 ülkede satışa sunulacak Xbox One'ın Türkiye çıkış tarihi 5 Eylül olarak belirtildi. Ülkemizde Türkçe arayüzle sunulması planlanan Xbox One'ın çıkış tarihine ek olarak bu platforma geliştirilen oyunlar da fuarın ilgi odağıydı. Bu oyunlar arasında Halo'nun ilk 4 oyununu aynı koleksiyonda birleştiren "Halo: The Master Chief Collection", oyunseverler tarafından iple çekilen "Sunset Overdrive", "Dance Central", “Call of Duty®: Advanced Warfare”, “Evolve™, "Assassin’s Creed® Unity” ve bağımsız geliştiriciler tarafından sunulacak olan INSIDE da yer alıyor.

Twitch ve Upload Studio gibi uygulamalarla sunulacak olması Xbox One hakkında en dikkat çeken detaylardan bir tanesi. Bu yardımcı uygulamalar sayesinde oyunseverler diledikleri zaman sosyal ağlara yükleme yapabilecek ve başka oyuncular tarafından yüklenen videolara göz atabilecek.

Microsoft Türkiye Genel Müdür yardımcısı İpek Baykurt, Xbox One'ı Türkçe arayüzle sunacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve bu platformun oyunseverlere sınırsız eğlencenin kapılarını açacağından emin olduklarını belirtti.

Xbox One hakkında dikkat çeken detaylardan biri de çıktığı günden bu yana 1.7 milyar saatten fazla oyun ve eğlence deneyimi sunmuş olması. Bu rakamı satılan konsollara oranlarsak ortaya cihaz başına günde 5 saate denk gelmekte. Anlaşılan o ki yepyeni teknolojileri ve sunduğu dikkat çekici eğlence sistemi ile Xbox One bu başarısını sürdürmeye devam edecek.

GTA 5 PC Çıkış Tarihi Açıklandı

YORUMLAR