Xbox Scorpio Gerçek Bir 4K Oyun Konsolu Olacak

Xbox Scorpio Gerçek Bir 4K Oyun Konsolu Olacak

İyi büyük oyun konsolu üreticisi Sony ve Microsoft, halihazırda kullanılan konsollarının gelişmiş sürümlerini piyasaya sürmeye karar vermişlerdi. Bu girişimin ilk adımı Sony tarafından Playstation 4 Pro ile atılmıştı. Ondan daha güçlü olması beklenilen Xbox Scorpio'dan da yeni bir haber geldi.

Oculus Rift, HTC Vive ve ya PlaystationVR gibi cihazlar, aynı anda iki göz için iki farklı 1080p çözünürlükte görüntün çalıştırdıkları için çok yüksek donanım gereksinimleri istiyorlar. PC için bu önemli bir sorun teşkil etmese de PlaystationVR, PS4 ile birlikte tam performans da çalışamıyordu. Bunun için Playstation 4 Pro fikrini ortaya atan Sony'e cevaben Microsoft, Xbox Scorpio'yu tanıttı.

Scorpio için yapılan tanıtımlarda verilen bilgilere göre; konsolun sahip olacağı işlemci ve ekran kartı gücü muazzam olacak. Hatta ekran kartında Playstation 4 Pro'dan iki kat daha güçlü olması beklenen Scorpio'nun geliştiricilerinden bir başka açıklama daha geldi. Çıkan son haberlerde PS4 Pro'nun tam olarak 4K çözünürlük desteklemediği ortaya çıkmıştı. Microsoft'un pazarlama sorumlusu Shannon Loftis, yaptığı açıklamayla Xbox Scorpio'nun tam olarak 4K çözünürlükte oyun çalıştırabileceğini söyledi. Henüz konsola dair ayrıntılı bilgilere sahip olmasak bile oldukça heyecan verici bir açıklama olduğu söylenebilir.

Xbox Scorpio, Xbox One Kadar Güçlü Olacak mı?

4K ve Sanal Gerçeklik Destekli Xbox One Resmileşti!

Xbox One S Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!

YORUMLAR