Xiaomi, AirPods Klonu Bluetooth Kulaklıklarını Tanıttı

Xiaomi, AirPods Klonu Bluetooth Kulaklıklarını Tanıttı

Geliştirdiği bazı ürünlerle Apple’ın tasarımlarını klonlamakla eleştirilen Xiaomi, yeni kablosuz kulaklığı ile bu eleştirilerin dozunu artırabilir. 

Dünyanın en çok satan dördüncü telefon markası olan Xiaomi, akıllı telefonları kadar fiyat / performans canavarı aksesuarlarıyla da adından söz ettiriyor.

Çinli teknoloji devinin Mi AirDots Pro adını verdiği yeni bluetooth kulaklığı, çeşitli yönlerden Apple’ın AirPods’larını andırıyor.

Mi Airdots xiaomi

AirDots Pro, Apple’ın kablosuz kulaklıkları gibi müzik, çağrı ve sesli asistanları etkinleştirmek için dokunmatık kontroller sunuyor. Hem iOS hem de Android cihazlarda çalışan kulaklık, tam şarjla 10 saate kadar çalışabiliyor.

AirDots, AirPods’tan farklı olarak daha iyi ses yalıtımı sağlayabilecek silikon uçlara sahip. Buna rağmen, Xiaomi imzalı kulaklığın ses kalitesi veya performans güvenilirliği anlamında AirPods’lara erişmesi pek de olası değil. 

Hızlı şarj desteği bulunan AirDots Pro, IPX4 sertifikası ile su sıçramalarına ve toza karşı tam koruma sağlıyor. 

AirDots Pro, tasarımı ve özellikleriyle AirPods’u andırsa da, fiyatıyla kesinlikle Apple’ın kulaklığından farklı bir yerde konumlanıyor. Beyaz ve siyah renklerde gelen bluetooth kulaklık, 60 dolar fiyat etiketi ile 11 Ocak’tan itibaren Çin’deki kullanıcılar için satışa çıkacak.