Xiaomi Destekli Sporcu Saati 'Amazfit Verge' ABD'de Satışa Çıktı

Huami Akıllı Saat Amazfit Verge 1

Amazfit Verge isimli sporcu saati, geçtiğimiz Eylül ayında Çin’de satışa çıkarılmasının ardından şimdi de ABD’de satışa çıktı. Saatin ismine bakıldığında sanki Amazon ile ya da Verge isimli web sitesiyle bir bağlantısı varmış gibi görünüyor ancak böyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirtelim.

Amazfit Verge, Xiaomi destekli Çinli Huami firması tarafından üretildi. Giyilebilir ürünler üreten Huami daha önce Amazfit Bit isimli bir başka saatini daha ABD’de satışa çıkarmıştı.

159.99 dolarlık (yaklaşık 860 TL) bir fiyata sahip olan Amazfit Verge oldukça kullanışlı birçok özellikle donatılmış. Android üzerinden Bluetooth bağlantısı yapılarak doğrudan saat üzerinden telefon çağrıları yapabilmesi, NFC ödemeleri ve bu yıl sonunda cihaza getirilecek olan Alexa entegrasyonu gibi özellikler ön plana çıkıyor.

Huami Akıllı Saat Amazfit Verge 2

Saat, 1.3 inç’lik bir AMOLED ekrana sahip. Akıllı telefon uygulama bildirimleri ve yerleşik müzik çalma özelliklerine sahip olan saatin 5 günlük pil ömrü bulunuyor. Ancak saat, Google’ın Wear OS işletim sistemi yerine Huami’nin kendi tescilli yazılımıyla çalışıyor.

Fast Company isimli bir web sitesine göre saatin arayüzü, bilim-kurgu filmlerinde ve Marvel’in gişe rekorları kıran filmlerinde görülen her türlü fütüristik akıllı telefon ekranını yaratmaya yarayan görsel efekt şirketi Territory Studio ile ortaklaşa yapıldı. Territory Studio, Huami ile birlikte çalışarak kalp atışı RPM’leri, adımlar ve kalori gibi izlenebilen verileri canlandırabilecek görsel bir arayüz oluşturmaya çalıştı.

Amazfit Verge isimli bu sporcu saati, şu anda Amazfit.com üzerinde 159.99 dolardan (yaklaşık 860 TL) satılıyor.